Kościński: Wszyscy ministrowie będą badani. Byliśmy w tym samym pomieszczeniu co Przemysław Czarnek

Zachorowanie Przemysława Czarnka na COVID-19 może doprowadzić do opóźnienia rekonstrukcji Rady Ministrów. Osoby, które miały z nim kontakt w ostatnich dniach, zostały wysłane na kwarantannę. Z wypowiedzi ministra finansów Tadeusza Kościńskiego wynika jednak, że testowani będą wszyscy ministrowie, bo przebywali z Czarnkiem w jednym pomieszczeniu.

Po tym, jak Przemysław Czarnek poinformował, że jest zakażony koronawirusem, wśród członków rządu przeprowadzono dochodzenie epidemiczne. Na kwarantannę skierowano wicepremiera, ministra aktywów państwowych Jacka Sasina, ministra edukacji narodowej Dariusza Piontkowskiego, szefa Kancelarii Premiera Michała Dworczyka oraz wiceministra klimatu Jacka Ozdobę.

Wszyscy my, ministrowie byliśmy w ubiegłym tygodniu w tym samym pomieszczeniu co Przemysław Czarnek, gdy była przedstawiana nowa Rada Ministrów

- powiedział w Polsat News minister finansów Tadeusz Kościński. Przedstawienie składu rządu odbyło się w środę po południu. Z analizy epidemiologa Pawła Grzesiowskiego wynika, że Czarnek zakaził się w ubiegłym tygodniu, a sam zakażał dopiero około soboty. - Myślę, że ktoś podjął decyzje dla bezpieczeństwa wszystkich nas - ocenił Kościński.

Minister finansów ma być jeszcze w poniedziałek przebadany na obecność koronawirusa.

Przełożona rekonstrukcja

W związku z zachowaniem Przemysława Czarnka na COVID-19 zaplanowane na dzisiaj zaprzysiężenie rządu zostało wstępnie przeniesione na wtorek.

Myślę, że to dobra decyzja. Jak już podjęto decyzję o restrukturyzacji rządu, to trzeba to teraz wykonać, bo wszyscy na to czekają

- stwierdził minister.

Zobacz wideo Jak głęboka będzie rekonstrukcja rządu?
Więcej o: