"Ogromne uderzenie w narkobiznes". Policjanci przechwycili narkotyki warte kilka milionów złotych

"Największe w tym roku uderzenie śląskich policjantów w narkobiznes" - tak o ostatniej akcji policji z Katowic i Chorzowa informują funkcjonariusze. W mieszkaniu i piwnicy 26-letniego mężczyzny znaleziono 75 kg różnych narkotyków. Ich czarnorynkowa wartość wynosi kilka milionów złotych. 26-latkowi grozi do 10 lat więzienia.

26-latek z Katowic był od pewnego czasu obserwowany przez funkcjonariuszy. Ostatecznie policjanci antynarkotykowi i kryminalni zdecydowali się na przeszukanie jego piwnicy i mieszkania. Jak czytamy w komunikacie, "przechwycili ok. 58 kg marihuany, prawie 4 kg amfetaminy, 9 litrów płynnej amfetaminy, blisko kilogram kryształów ecstasy, a także kokainę i ampułki ze sterydami anabolicznymi".

"Zabezpieczono także telefony komórkowe, wagi elektroniczne, sprzęt do porcjowania i pakowania narkotyków oraz liczarkę banknotów. Zatrzymany posiadał przy sobie również gotówkę – prawie 35 tys. złotych, które zabezpieczono na poczet przyszłych kar" - informują funkcjonariusze.

Katowice. "Uderzenie w narkobiznes"

26-latek trafił do policyjnego aresztu. Okazało się wtedy, że już wcześniej był wydany wobec niego nakaz zatrzymania w związku z karą 125 dni więzienia za notoryczne łamanie zakazu prowadzenia pojazdów.

"Odnalezione w jego mieszkaniu i piwnicy środki odurzające zostały poddane wstępnemu badaniu laboratoryjnemu. Okazało się, że amfetamina i kokaina cechują się bardzo wysoką czystością. Czarnorynkową wartość zabezpieczonych narkotyków może wynieść nawet kilka milionów złotych. Dokładna czarnorynkowa wartość narkotyków zostanie oszacowana po wykonaniu kompleksowej ekspertyzy przez biegłego" - podaje policja.

Mieszkaniec Katowic usłyszał zarzut posiadania znacznej ilości narkotyków. Najbliższe 3 miesiące spędzi w areszcie. Grozi mu do 10 lat więzienia.

Zobacz wideo Imiona ofiar homofobii na budynku MEN. Komentuje wicerzecznik PiS
Więcej o: