Tatry. Kolejna śmierć na górskich szlakach. Zwłoki w okolicy Doliny Pięciu Stawów

Po raz kolejny w ostatnich tygodniach tatrzańscy ratownicy dokonali przykrego odkrycia. W rejonie Doliny Pięciu Stawów odnaleziono zwłoki mężczyzny, które leżały na szlaku prowadzącym do schroniska w okolicy Doliny Roztoki.

Od kilku tygodni ratownicy TOPR-u i zakopiańska policja mają mnóstwo pracy. Wszystko za sprawą korzystnych warunków pogodowych i dużej liczby turystów, którzy odwiedzają górskie tereny.

Tatry. 70-latek zmarł z "przyczyn naturalnych"

Informację o śmierci mężczyzny przekazał "Tygodnik Podhalański". - Wstępnie ustaliliśmy, że zgon ok. 70-letniego mężczyzny nastąpił z przyczyn naturalnych. Teraz trwa transport zwłok w rejon Wodogrzmotów Mickiewicza - powiedział Roman Wieczorek, rzecznik prasowy zakopiańskiej komendy policji.

Sprawą zajmie się prokuratura. Śledczy będą chcieli szczegółowo ustalić, w jakich okolicznościach doszło do śmierci.

Tatry. Trwa akcja poszukiwawcza 40-latki. To kolejne tego typu zdarzenie w ostatnim czasie

Od kilku dni w Tatrach trwa akcja poszukiwawcza 40-letniej turystyki z Warszawy. Joanna Felczak po raz ostatni w pensjonacie była 20 września i od tamtej pory nie dała znaku życia. Ostatnim miejscem, w którym ją zaobserwowano była okolica schroniska Murowaniec.

Od początku września w Tatrach życie straciło aż osiem osób, zaś od początku wakacji ratownicy TOPR-u musieli interweniować ponad 200 razy. W większości przypadków powodem zdarzeń były potknięcia i poślizgnięcia.

Zobacz wideo Co było bardziej skandaliczne: genitalia na krzyżu czy figura Jezusa pod workiem z wodą?
Więcej o: