Niedziele handlowe 2020. Czy sklepy będą dziś otwarte? [4 października]

Czy 4 października to niedziela handlowa? Sprawdź, czy sklepy będą dziś otwarte i kiedy wypada następna niedziela handlowa w tym roku.

Czy 4 października to niedziela handlowa?

4 października 2020 nie jest niedzielą handlową. Nie zrobimy dziś zakupów w sklepach wielkopowierzchniowych i galeriach handlowych. Drobne sprawunki możemy natomiast załatwić w punktach handlowych zlokalizowanych przy stacjach benzynowych, dworcach, a także w sklepikach osiedlowych, które otworzą osobiście ich właściciele. Nikomu nie trzeba też przypominać, że swobodnie można także dokonywać zakupów internetowych, które dzięki wiosennemu lockdown bardzo zyskały na popularności w naszym kraju. Najbliższe niedziele handlowe wypadną dopiero w grudniu: na dwa tygodnie i na tydzień przed świętami Bożego Narodzenia. 

Niedziel handlowe 2020Niedziel handlowe 2020 fot. AG

Zakupy w niedzielę a koronawirus. O czym należy pamiętać?

W związku z rosnącą liczbą zachorowań na koronawirusa w ostatnich dniach, podczas zakupów należy pamiętać o stale obowiązujących zasadach:

  • w każdym punkcie sprzedażowym należy mieć osłonięte usta i nos;
  • przy wejściu, jeśli nie posiadamy rękawiczek jednorazowych, warto skorzystać z możliwości dezynfekcji rąk;
  • należy również zadbać o zachowanie dystansu społecznego, chociażby stojąc w kolejce do kasy.

Zobacz też: Resort zdrowia przygotowuje zalecenia na Wszystkich Świętych. Kraska mówi o "dużym niebezpieczeństwie"

Niedziela handlowa: ograniczenia w handlu wciąż obowiązują

Zakaz handlu w niedzielę to wciąż gorący temat, mimo tego, że obowiązuje on już od wielu miesięcy. Wiele osób wciąż demonstruje swoje niezadowolenie z faktu zamknięcia galerii handlowych w niedzielę, pozostali odwrotnie - chwalą decyzję o ograniczeniu handlu. Zarówno jedna, jak i druga strona wysuwa argumenty na poparcie swoich racji. Suweren jednak póki co uparcie milczy, a informacji o rzekomych pracach nad zmianami w ustawie o ograniczeniu handlu pojawia się coraz więcej. Powszechnie dostępne są informacje jakoby instytucje reprezentujące przedsiębiorców miały domagać się zmian w obowiązującym prawie w związku z kryzysem wywołanym przez pandemię COVID-19. Czy możemy spodziewać się zmian w zakresie ilości niedziel handlowych? Jak dotąd brak jest jakichkolwiek oficjalnych informacji na ten temat. W związku z tym do końca 2020 roku zgodnie z dotychczasowym kalendarzem będziemy mieć jeszcze dwie niedziele, podczas których zdecydowana większość sklepów pozostanie otwarta dla swoich klientów.

Zobacz wideo Przemysław Czarnek nowym ministrem edukacji. Czy to dobra zmiana? Komentuje R. Fogiel
Więcej o: