Plakat w TVP ostrzega pracowników przed 30-dniową kwarantanną. "Wypadacie z projektów i tracicie wynagrodzenie!"

W budynkach Telewizji Polskiej od wiosny wiszą plakaty dotyczące koronawirusa. Na jednym z nich jest informacja dla pracowników, że jeśli trafią na kwarantannę, "stracą wynagrodzenie".

"Kwarantanna trwa 30 dni - wtedy ty i twoi koledzy nie możecie pracować, wypadacie z projektów i tracicie wynagrodzenie! Do gry możesz wrócić po odbyciu kwarantanny" - mówi grafika na jednym z plakatów w budynku Telewizji Polskiej. Jego zdjęcie udostępniła na Twitterze dziennikarka "Gazety Wyborczej Adriana Rozwadowska.

TVP tłumaczy zamysł kontrowersyjnych plakatów. "Edukacyjna gra planszowa"

Sprawą zainteresował się magazyn branżowy Press.pl. Telewizja publiczna wysłała odpowiedź na zadane jej pytania o 1 w nocy z poniedziałku na wtorek. Czytamy w niej, że plakaty zostały zaprojektowane i wykonane na przełomie marca i kwietnia i "kompleksowo odnoszą się do kwestii profilaktyki SARS-CoV-2".

"Plakat ma formułę nieco humorystycznej, edukacyjnej gry planszowej, w której zachowana jest ciągłość i logika poszczególnych jej etapów, mająca na celu w przystępny sposób wyjaśnić zasady higieny pracy w okresie pandemii. [...] Ostrzeżenie o konsekwencjach będących wynikiem niezastosowania się do norm sanitarnych jest wyrazem troski o życie i zdrowie pracowników i współpracowników Spółki" - przekonuje w odpowiedzi TVP.

Na pytanie o to, dlaczego na plakatach pojawiła się informacja o 30-dniowej kwarantannie, chociaż ta od początku pandemii nigdy tyle nie trwała, nie udzielono odpowiedzi.

Zobacz wideo Widmo kolejnego lockdownu. Czy gospodarka go wytrzyma?
Więcej o: