Mielno. Ukradli ferrari warte ponad milion złotych. Zatrzymano trzy osoby, auta nie odzyskano

Policjanci z Koszalina zatrzymali dwóch mężczyzn i kobietę, którzy dopuścili się kradzieży samochodu o wartości ponad miliona złotych. Cała trójka usłyszała już zarzuty zagrożone karą nawet do 10 lat pozbawienia wolności. Do chwili obecnej nie udało się odzyskać skradzionego ferrari.

Do zdarzenia doszło 2 sierpnia około godziny 13 na terenie Ośrodka Wypoczynkowego w Mielnie. Pracownicy obiektu jeszcze tego samego dnia zgłosili się na policję po tym, jak zauważyli brak samochodu na posesji.

Mielno. Skradzionym autem opuścił kraj. Zatrzymano trzy osoby

Funkcjonariusze zdobyli nagrania z kamer monitoringu, dzięki którym udało się ustalić, że złodziej kierował się skradzionym pojazdem najpierw w stronę Trójmiasta, a następnie Warmii i Mazur. Finalnie pojazd opuścił Polskę - podaje KMP w Koszalinie.

Następnie policjanci rozpoczęli poszukiwanie osób, które mogły mieć związek z kradzieżą samochodu. Już w połowie sierpnia dokonano pierwszych czynności związanych z ich zatrzymaniem na terenie województw zachodniopomorskiego, pomorskiego i mazowieckiego. Jednego dnia zatrzymano dwóch mężczyzn w wieku 35 i 29 lat oraz 20-letnią kobietę, mieszkańców województw mazowieckiego i warmińsko-mazurskiego, którzy już wcześniej byli karani za przestępstwa.

Złodzieje usłyszeli zarzuty. Grozi im 10 lat pozbawienia wolności

Podczas przeszukania pomieszczeń zajmowanych przez zatrzymanych oraz w ich samochodach znaleziono narkotyki, gotówkę oraz sprzęt służący do kradzieży pojazdów. W sprawie podejmowane są dalsze czynności zmierzające przede wszystkim do odzyskania skradzionego auta.

21 sierpnia Sąd Rejonowy w Koszalinie zastosował wobec zatrzymanych środek zapobiegawczy w postaci 3-miesięcznego aresztu. Cała trójka usłyszała już zarzuty, za które grozi im do 10 lat pozbawienia wolności.

Zobacz wideo Koszalińska policja zatrzymała złodziei ferrari. A tak wyglądała jego kradzież. Złodzieje wyprowadzili samochód ze strzeżonego parkingu
Więcej o: