Uwaga na intensywne deszcze. IMiGW wydał ostrzeżenia hydrologiczne II stopnia

Instytut Meteorologii i Gospodarki Wodnej wydał ostrzeżenia dla południowej Polski przed wezbraniami wód. W województwach opolskim i śląskim może dojść do przekroczenia stanów ostrzegawczych.

Ostrzeżenie drugiego stopnia wydano dla południowej części województwa opolskiego i zachodniej części województwa śląskiego. Mogą tam wystąpić wezbrania wód z przekroczeniem stanów ostrzegawczych (prawdopodobieństwo od 70 do 80 proc.).

Mapa zagrożeń hydrologicznych (30.09)Mapa zagrożeń hydrologicznych (30.09) IMiGW

IMiGW wydał ostrzeżenia hydrologiczne drugiego stopnia dla południa Polski

Ostrzeżenie pierwszego stopnia przed gwałtownymi wzrostami stanów wody dotyczy natomiast wschodniej części województwa śląskiego oraz województw małopolskiego i podkarpackiego, a także dla południowo-wschodniej części województwa lubelskiego. Ostrzeżenia hydrologiczne obowiązują do czwartku 1 października do godzin popołudniowych i wieczornych.

W nocy z środy na czwartek na południu i wschodzie kraju prognozowane są intensywne opady deszczu. W południowych regionach mogą być one intensywne - ostrzeżenie drugiego stopnia wydano m.in. dla powiatów: bielskiego, żywieckiego, limanowskiego, nowosądeckiego, tatrzańskiego i krośnieńskiego. 

Zobacz wideo Globalne ocieplenie. "Pogoda zwariowała nie bez powodu. Mamy kryzys klimatyczny"
Więcej o: