Toruń. Niecodzienne odkrycie w sklepie odzieżowym. Pracownica znalazła w kurtce żywego skorpiona

W jednym ze sklepów w odzieżowych w Toruniu doszło do niespodziewanego i groźnego odkrycia. W kurtce, która miała trafić do klienta, pracownica znalazła żywego skorpiona. Niezbędna była interwencja miejscowego Ekopatrolu.

Do niecodziennego odkrycia doszło w poniedziałkowe popołudnie. Pracująca w sklepie odzieżowym w jednej z toruńskich galerii handlowych kobieta nie miała pojęcia, co znajduje się w kieszeni kurtki.

Toruń. Jadowity skorpion w kurtce. Interweniował Ekopatrol

Po dokonaniu odkrycia na miejsce zostali wezwani strażnicy z Ekopatrolu. Do momentu ich przybycia na teren sklepu odzieżowego obszar, na którym przebywał skorpion, został zabezpieczony przez pracowników ochrony.

Jak się później okazało, znalezionym zwierzęciem był skorpion złoty (Mesobuthus martensii). Pajęczak został następnie przewieziony do eksperta zajmującego się terrarystyką.

Jak wyjaśnia Polsat News, skorpion złoty jest drapieżnikiem zamieszkującym przede wszystkim stepy i pastwiska w północno-wschodnich Chinach i Mandżurii. Żywi się przede wszystkim bezkręgowcami, uśmiercając je za pomocą silnego jadu, niebezpiecznego również dla człowieka.

Zobacz wideo Nierozważny kierowca jechał na autostradzie pod prąd
Więcej o: