Tytoniowe imperium ze Śląska zlikwidowane. W nielegalnej fabryce zabezpieczono 2 mln papierosów

Policjanci ze Śląska zlikwidowali międzynarodową grupę przestępczą zajmującą się nielegalnym handlem papierosami i tytoniem. Fabryka mogła wyprodukować 2000 papierosów na minutę. Zabezpieczony towar jest warty około 7 mln złotych.

Policjanci z Poznania i Rzeszowa zlikwidowali fabrykę, która produkowała 2 tys. papierosów na minutę. W budynku znajdowała się krajalnia tytoniu, dwie paczkowalnie i magazyn. Służby zabezpieczyły około 2 mln papierosów i 7 ton tytoniu. Zatrzymano 21 osób, którym przedstawiono zarzuty w Prokuraturze Okręgowej w Poznaniu. Zarzuty dotyczą zajmowania się nielegalną produkcją i dystrybucją papierosów ze sfałszowanymi znakami towarowymi. Zatrzymani to Polacy, Wietnamczycy oraz Chińczycy.

Według informacji CBŚP zabezpieczony towar oszacowano na blisko 7 mln zł. Szacuje się, że Skarb Państwa poniósł stratę, z tytułu prowadzenia działalności przestępczej, w wysokości 6 mln złotych.

W nielegalnej fabryce policjanci zabezpieczyli ok. 750 tys. sztuk papierosów, ponad 3 tony krajanki tytoniowej, a także mnóstwo komponentów służących do produkcji papierosów, tj. filtrów, bibuł, owijek, z których można by wyprodukować ponad 30 milionów papierosów.

Jednocześnie w tym samym czasie na terenie woj. wielkopolskiego policjanci weszli do magazynu, gdzie znajdowały się ponad 4 tony tytoniu, w różnej fazie przetwarzania. W kolejnych dwóch miejscach ukryto maszyny służące do pakowania hurtowych ilości dostarczanych tam luzem papierosów. Tym razem policjanci przejęli blisko milion sztuk papierosów. Inny magazyn służył do przechowywania opakowań papierosowych. (CBŚP)

Zobacz wideo Co roku 8 millionów osób umiera przez papierosy
Więcej o: