Anna Krupka kandydatką na nowe stanowisko w rządzie. "Aniołek Kaczyńskiego" może zająć się sportem

Według doniesień Onetu Anna Krupka ma nadzorować sport w nowym ministerstwie pod okiem Piotra Glińskiego. Dotychczas pełniła obowiązki sekretarza stanu i wiceministra sportu. Już dziś poznamy efekty rekonstrukcji rządu.

Wszyscy czekają z niecierpliwością na efekty rekonstrukcji rządu. Od wielu miesięcy zapowiadana jest redukcja liczby ministerstw. Prawdopodobnie Ministerstwo Sportu zostanie wchłonięte przez Ministerstwo Kultury i Ministerstwa Narodowego.

Według doniesień Onetu 38- letnia Anna Krupka zostanie ekspertką od sportu w nowym ministerstwie kierowanym przez Piotra Glińskiego. Ponadto, Danuta Dmowska-Andrzejuk otrzymała propozycję objęcia nowej, jeszcze nieistniejącej funkcji prezesa Urzędu Kultury Fizycznej i Sportu.

W zeszłym roku przewidywano, że Anna Krupka stanie na czele resortu po awansie Witolda Bańki na szefa Światowej Agencji Antydopingowej. Jednak po Witoldzie Bańce, tekę ministra sportu na 20 dni przejął Mateusz Morawiecki.

W 2011 roku kandydowała do Sejmu w okręgu gliwickim. Wraz z innymi kandydatkami z PiS brała udział w kampanii wyborczej. Ich grupa została okrzyknięta "aniołkami Kaczyńskiego", ponieważ na billboardach widniały zdjęcia pięknych kobiet, które wyglądały jak aktorki ze znanego serialu. Mimo kampanii ocieplającej wizerunek Anna Krupka nie zyskała mandatu parlamentarnego.

W przeciwieństwie do obecnej minister sportu - Danuta Dmowska-Andrzejuk, Anna Krupka nie ukończyła studiów na Akademii Wychowania Fizycznego. Jej jedyny związek ze sportem był w marcu 2017 roku, kiedy jako poseł angażowała się w działania na rzecz rozwoju infrastruktury sportowej w województwie świętokrzyskim

Zobacz wideo Rekonstrukcja rządu w toku. Komentuje Michał Woś
Więcej o: