Pogoda na dziś - czwartek 1 października. Na południu kolejny dzień ze sporymi opadami

Pogoda na dziś - czwartek 1 października. Meteorolodzy zapowiadają deszcz w niemal całej Polsce. Dzień bez opadów czeka jedynie mieszkańców województw zachodniopomorskiego, lubuskiego i warmińsko-mazurskiego.
Zobacz wideo Czy kwintylion drzew uratuje klimat?

W czwartek synoptycy zapowiadają ponownie spore zachmurzenia. Według wstępnych prognoz na większe rozpogodzenia możemy liczyć dopiero w sobotę.

Temperatura. Dziś od 12 do 17 stopni

Najchłodniejszy dzień czeka mieszkańców Podkarpacia, gdzie zapowiadanych jest 12 stopni. Jeden stopień więcej przewidywany jest w województwach śląskim, małopolskim i świętokrzyskim. Do 14 stopni w ciągu dnia pokażą termometry w Opolu, Łodzi i Lublinie, a do 15 stopni w Warszawie. W województwach podlaskim, warmińsko-mazurskim, pomorskim, zachodniopomorskim, wielkopolskim, lubuskim i dolnośląskim będzie 16 stopni. Najwyższa temperatura, 17 stopni, prognozowana jest w Bydgoszczy. 

Pogoda na dziś - czwartek 1 października.Pogoda na dziś - czwartek 1 października. gazeta.pl

Opady. W większości kraju może dziś padać

Przez większą część dnia w Polsce dominować będzie zachmurzenie duże i umiarkowane. Większe przejaśnienia przewidywane są w północnej i północno-zachodniej części kraju, a wieczorem także na wschodnie i w centrum. Deszcz może przelotnie padać wszędzie z wyjątkiem województwa warmińsko-mazurskiego, lubuskiego i zachodniopomorskiego. Najdłużej opady utrzymają się, podobnie jak w poprzednich dniach, na południu kraju. Wiatr słaby.

Chcesz wiedzieć więcej? Czytaj: pogoda.gazeta.pl.

Więcej o: