Poznań. Wypadek na A2. Wywrócona ciężarówka zatarasowała drogę, nieprzejezdna trasa na Warszawę

Ciężarówka przewożąca metalowe części przewróciła się na autostradzie A2 na odcinku Poznań-Września. Pojazd zablokował pasy jezdni w kierunkach na Warszawę i Poznań.

Jak podaje portal tenpoznan.pl do wypadku doszło o godzinie 6:00 we wtorek 29 września. Ciężarówka przewróciła się dokładnie na 174. kilometrze autostrady między węzłami Krzesiny i Wschód. Pojazd przewoził ciężkie i duże metalowe części, które wypadły na drogę i zatarasowały jezdnię.

Ciężarówka przewróciła się na A2 na odcinku Poznań-Września. Utrudnienia potrwają kilka godzin

W wypadku nikt nie ucierpiał, ale ładunek z ciężarówki skutecznie zatarasował autostradę A2 w obie strony. W kierunku Warszawy droga jest całkowicie zablokowana. W kierunku Poznania-Świecka ruch jest możliwy - początkowo odbywał się tylko po pasie awaryjnym, teraz udrożnione zostały dwa pasy ruchu. "Przed miejscem zdarzenia policjanci z WRD utworzyli zawrotkę. Kierowcy mogą sprawnie i powoli wycofywać się z korku" - dodaje policja w komunikacie na Facebooku. 

Zgodnie z informacjami Komendy Miejskiej Policji w Poznaniu utrudnienia w tym miejscu potrwają kilka godzin. Funkcjonariusze proszą kierowców zmierzających do Warszawy, by zjechali z autostrady najpóźniej na MOP Krzesiny.

Na autostradzie A2 w okolicach Poznania utworzyły się gigantyczne korki, które objęły także S11. Objazd zablokowanego odcinka zaczyna się od węzła Poznań Krzesiny do drogi krajowej numer 92, a następnie do węzła Kostrzyn i drogą S5 do węzła Poznań Wschód na autostradę.

Więcej o: