Pogoda w Polsce. Za nami pierwszy śnieg. Spadł w Karkonoskim Parku Narodowym [WIDEO]

Prognozy pogodowe na ostatni weekend zakładały, że pierwsze opady śniegu odnotowane zostaną w Tatrach. Zamiast tego warstwa białego puchu pojawiła się w Karkonoszach, o czym poinformował Karkonoski Park Narodowy.

Przełom września i października zaskoczy wyjątkowo przyjemną aurą. O ile pierwsza połowa tego tygodnia będzie jeszcze typowo jesienna, to w nadchodzący weekend w wielu regionach Polski temperatury przekroczą 20 stopni Celsjusza.

Pogoda w Polsce. Wtorek jeszcze typowo jesienny

We wtorek nad większością regionów naszego kraju zachmurzenie będzie duże, choć na północy przewidywane są przejaśnienia. Na północnych krańcach nie przewiduje się opadów deszczu, które w pozostałych miejscach mogą przybrać lokalną postać.

Słupki rtęci w ciągu dnia będą wskazywać od 13 stopni na Dolnym Śląsku do 19 stopni Celsjusza na Suwalszczyźnie. W dolinach górskich temperatury wyniosą od 10 do 12 stopni. Wiatr będzie słaby i umiarkowany.

Pogoda w Polsce. Pierwsze opady śniegu w Karkonoszach

O ile dość wysokie jak na obecny okres temperatury nie zwiastują szybkiego przybycia zimy, to w ostatni weekend biały puch miał się pojawić w Tatrach. Prognozy IMGW jednak się nie sprawdziły - do tej pory śnieg się nie pojawił w tym regionie.

W zamian za to śnieg padał w Karkonoszach, o czym poinformował Karkonoski Park Narodowy za pośrednictwem profilu na Facebooku. Na filmie autorstwa Krzysztofa Jezierskiego widać pierwsze płatki śniegu na tle skalistych zboczy.

Zobacz wideo Aplikacje dla miłośników górskich wycieczek