Pogoda w Polsce. Za nami pierwszy śnieg. Spadł w Karkonoskim Parku Narodowym [WIDEO]

Prognozy pogodowe na ostatni weekend zakładały, że pierwsze opady śniegu odnotowane zostaną w Tatrach. Zamiast tego warstwa białego puchu pojawiła się w Karkonoszach, o czym poinformował Karkonoski Park Narodowy.

Przełom września i października zaskoczy wyjątkowo przyjemną aurą. O ile pierwsza połowa tego tygodnia będzie jeszcze typowo jesienna, to w nadchodzący weekend w wielu regionach Polski temperatury przekroczą 20 stopni Celsjusza.

Pogoda w Polsce. Wtorek jeszcze typowo jesienny

We wtorek nad większością regionów naszego kraju zachmurzenie będzie duże, choć na północy przewidywane są przejaśnienia. Na północnych krańcach nie przewiduje się opadów deszczu, które w pozostałych miejscach mogą przybrać lokalną postać.

Słupki rtęci w ciągu dnia będą wskazywać od 13 stopni na Dolnym Śląsku do 19 stopni Celsjusza na Suwalszczyźnie. W dolinach górskich temperatury wyniosą od 10 do 12 stopni. Wiatr będzie słaby i umiarkowany.

Pogoda w Polsce. Pierwsze opady śniegu w Karkonoszach

O ile dość wysokie jak na obecny okres temperatury nie zwiastują szybkiego przybycia zimy, to w ostatni weekend biały puch miał się pojawić w Tatrach. Prognozy IMGW jednak się nie sprawdziły - do tej pory śnieg się nie pojawił w tym regionie.

W zamian za to śnieg padał w Karkonoszach, o czym poinformował Karkonoski Park Narodowy za pośrednictwem profilu na Facebooku. Na filmie autorstwa Krzysztofa Jezierskiego widać pierwsze płatki śniegu na tle skalistych zboczy.

Zobacz wideo Aplikacje dla miłośników górskich wycieczek
Więcej o: