Międzyrzecz. Obok pomidorów i marchwi uprawiała... marihuanę. Emerytka zatrzymana przez policję

Policja zatrzymała 62-latkę, która uprawiała marihuanę na swojej działce w jednej ze wsi w gminie Międzyrzecz. Kobieta usłyszała już prokuratorskie zarzuty, grozi jej do 10 lat więzienia. W sprawie zatrzymano również 36-letniego mężczyznę z tej samej miejscowości.
Zobacz wideo 62-latka oprócz pomidorów i marchwi uprawiała marihuanę

Sprawą zajmowali się funkcjonariusze z Międzyrzecza i Komendy Wojewódzkiej Policji w Gorzowie Wielkopolskim. Gdy weszli na teren ogrodu 62-latki, od razu poczuli charakterystyczny zapach marihuany.

"Okazało się, że kobieta na swoim ogrodzie oprócz dorodnych pomidorów, malin i marchewek uprawiała krzewy konopi indyjskich. Podczas przeszukania terenu całej posesji, oprócz 17 krzewów, policjanci zabezpieczyli również ponad 11 kilogramów suszu marihuany" - czytamy w komunikacie Komendy Powiatowej Policji w Międzyrzeczu. Na posesji znajdował się również namiot ze specjalistycznym oświetleniem.

Gmina Międzyrzecz. 62-latka uprawiała marihuanę

62-latka usłyszała dwa zarzuty, jeden związany z uprawą marihuany, a drugi posiadania znacznej ilości narkotyków, które miały zostać sprzedane. Kobiecie grozi do 10 lat więzienia.

Zatrzymano również 36-letniego mężczyznę, który usłyszał podobne zarzuty. Oboje trafili do aresztu na trzy miesiące. "Sprawa jest rozwojowa, policjanci nie wykluczają dalszych zatrzymań" - informują funkcjonariusze.

Więcej o: