Koronawirus na Katolickim Uniwersytecie Lubelskim. Zakażone są trzy osoby

Trzech pracowników Katolickiego Uniwersytetu Lubelskiego zostało zakażonych koronawirusem. W poniedziałek KUL zadecydował o kwarantannie dla tych osób.

Informację tę nieoficjalnie podał Onet. W czwartek 24 września zebrał się Senat Katolickiego Uniwersytetu Lubelskiego. W spotkaniu udział wzięło kilkudziesięciu naukowców, pracowników uczelni oraz nowy rektor KUL ks. prof. Mirosław Kalinowski. Zdjęcia z posiedzenia Senatu pojawiły się na Facebooku - internauci zwracają uwagę, że wiele osób nie ma założonej maseczki. Kilka dni później u jednego z uczestników wykryto koronawirusa.

Katolicki Uniwersytet Lubelski ma zadecydować o kwarantannie dla władz uczelni

Około godziny 10. zaplanowano spotkanie sztabu kryzysowego uczelni. Potem ma pojawić się oficjalny komunikat dot. ewentualnej kwarantanny dla władz KUL. W weekend dodatkowo odbyły się uroczystości z okazji 50-lecia Sceny Plastycznej KUL. Poza rektorem uczelni udział w nich wzięli także prezydent Lublina Krzysztof Żuk, metropolita lubelski abp Stanisław Budzik czy aktor Andrzej Seweryn.

Po zakończeniu spotkania władze uczelni poinformowały o zakażeniu koronawirusem u trzech pracowników uniwersytetu. - Osoby, które miały bezpośredni kontakt z zakażonymi są skierowane do pracy zdalnej w domach. Oczekują na decyzje służb sanitarnych, które zostały powiadomione - czytamy na profilu KUL na Twitterze.

Rektor KUL poinformował wcześniej, że wykłady, ćwiczenia, szkolenia i lektoraty językowej, które nie wymagają bezpośredniego kontaktu będą prowadzone w trybie online. Stacjonarnie mają odbywać się niektóre seminaria, laboratoria, ćwiczenia i warsztaty. Zajęcia mają odbywać się tak, by ograniczyć przemieszczanie się studentów. Na terenie uniwersytetu studenci i wykładowcy obowiązkowo muszą poruszać się w maseczkach - mogą je zdjąć dopiero podczas zajęć.

Więcej o: