Pogoda w Polsce. Jesień jeszcze nie teraz. W weekend nawet 24 stopnie

Choć kalendarzowa i astronomiczna jesień już się rozpoczęły, pogoda w tym roku może nas jeszcze pozytywnie zaskoczyć. Po chłodnym i deszczowym weekendzie, w najbliższych dniach temperatury ponownie podskoczą.

Wrześniowa pogoda w Polsce była wręcz zaskakująco pozytywna. Temperatury jak na ten miesiąc były bardzo wysokie, zaś znaczna liczba dni obfitowała w promienie słoneczne. Sytuacja zmieniła się w kilku ostatnich dniach, kiedy to warunki zdecydowanie bardziej przypominały kalendarzową jesień.

Pogoda w Polsce. Poniedziałek jeszcze jesienny

Sporo jednak wskazuje na to, że pogoda jeszcze będzie się poprawiać. Już w poniedziałek w znacznej części kraju nie powinno padać, a słupki rtęci będą wskazywać wyższe wartości. Od początku tygodnia Polska będzie się znajdować pod wpływem niżu znad Austrii, który zapewni cieplejsze i bardziej wilgotne powietrze.

Temperatury w całym kraju będą oscylować od 9 stopni Celsjusza na południowym zachodzie do około 16 stopni na wschodzie kraju i na Pomorzu. W południowych regionach niewykluczone są lokalne opady.

Wysokie temperatury w weekend

Od wtorku sytuacja zacznie się poprawiać. Termometry pokażą wówczas od 14 stopni na południowym zachodzie do 18 na północnym wschodzie, a do tego może pojawić się deszcz. Środa i czwartek przyniosą podobne warunki.

Zaskakująco ciepły będzie pierwszy weekend października. Ciepłe powietrze może utrzymać się nad Polską nawet do 5-6 października - do tego czasu słupki rtęci mogą wskazywać nawet 24 stopnie Celsjusza.

Zobacz wideo Dlaczego intensywne opady powodują podtopienia w stolicy?
Więcej o: