Nie żyje komendant policji w Iławie Marcin Radtke. 44-latek zmarł nagle w swoim domu

Nie żyje Komendant Powiatowy Policji w Iławie Marcin Radtke. 44-letni funkcjonariusz zmarł nagle po tym, jak zasłabł w swoim domu.

Mł. insp Marcin Radtke zmarł w niedzielę 27 września. Funkcjonariusz był w domu, gdy nagle zasłabł. Mimo podjętej akcji reanimacyjnej mężczyzny nie udało się uratować.

Nie żyje komendant KPP w Iławie Marcin Radtke. 44-latek objął to stanowisko na początku września

Jak informuje portal infoilawa.pl śmierć komendanta nastąpiła z przyczyn naturalnych. - Prawdopodobnie nie będzie w tej sprawie ani śledztwa, ani sekcji zwłok - powiedział dziennikarzom Rafał Jackowski z biura prasowego Komendy Wojewódzkiej Policji w Olsztynie.

Marcin Radtke objął stanowisko komendanta powiatowej policji w Iławie 5 września tego roku. Wcześniej pracował jako naczelnik Wydziału Wywiadu kryminalnego KWP w Olsztynie, pracował w Laboratorium Kryminalistycznym KWP w Bydgoszczy oraz w Sekcji ds. Europolu Wydziału Koordynacji Międzynarodowej Wymiany Informacji Biura Międzynarodowej Współpracy przy Komendzie Głównej Policji. Policjantem był przez 19 lat.

"Kierownictwo warmińsko-mazurskiej Policji, funkcjonariusze oraz pracownicy Komendy Powiatowej Policji w Iławie, Zarząd Wojewódzki NSZZ Policjantów w Olsztynie, koledzy i koleżanki funkcjonariusza łączą się w bólu z pogrążoną w żałobie rodziną" - napisano w komunikacie Komendy Powiatowej Policji w Iławie.