Łódzkie. 16-letni motocyklista potrącił pieszego i uderzył w drzewo. Nie żyją dwie osoby

W piątek wieczorem nastoletni motocyklista potrącił pieszego, a następnie zjechał do rowu i uderzył w drzewo. Kierowca uciekł z miejsca wypadku, jednak bardzo szybko został namierzony przez funkcjonariuszy.

Jak podaje Radio Victoria, do wypadku doszło w piątek 25 września po godzinie 22:30 w miejscowości Wilcze Piętki w województwie łódzkim. Okoliczności zdarzenia badają policjanci z Rawy Mazowieckiej.

Tragiczny wypadek w woj. łódzkim. Dwie osoby nie żyją po wypadku z udziałem 16-letniego motocyklisty

- 16-letni kierujący motocyklem potrącił 55-letniego pieszego. Następnie zjechał do przydrożnego rowu, gdzie uderzył w drzewo. W wyniku uderzenia śmierć na miejscu poniósł 16-letni pasażer motocykla - powiedziała Małgorzata Lewandowska z Komendy Powiatowej Policji w Rawie Mazowieckiej. Policjanci i ratownicy pogotowia reanimowali poszkodowanych, jednak zarówno 16-latka, jak i u 55-letniego mężczyzny nie udało się uratować.

Nastoletni kierowca zbiegł z miejsca zdarzenia tuż wypadku. Policjantom bardzo szybko udało się go namierzyć. Badanie alkomatem oraz późniejsze badania krwi w szpitalu wykazały, że 16-latek miał pół promila alkoholu w organizmie. Dalsze decyzje w tej sprawie podejmować będzie sędzia Sądu Rodzinnego. Sprawę bada też policja pod nadzorem prokuratora.

Zobacz wideo Śmiertelne wypadki drogowe od lat mają tę samą przyczynę
Więcej o: