Policja ochrania siedzibę PiS w trakcie partyjnych narad? Mamy komentarz funkcjonariuszy

"Funkcjonariusze policji każdorazowo zabezpieczają miejsca przyległe do terenu, na którym przebywają przedstawiciele organów państwa" - informuje Komenda Rejonowa Policji Warszawa III w odpowiedzi na nasze pytania dotyczące obecności policjantów przy siedzibie PiS przy ul. Nowogrodzkiej. Funkcjonariusze za każdym razem pilnowali budynku w trakcie ostatnich narad kierownictwa partii.

Poniedziałek 21 września. W siedzibie Prawa i Sprawiedliwości zbiera się kierownictwo partii, by przedyskutować kwestię przyszłości Zjednoczonej Prawicy i współpracy z koalicjantami. Na ul. Nowogrodzką w Warszawie przyjeżdżają m.in. prezes PiS Jarosław Kaczyński, premier Mateusz Morawiecki, szef klubu parlamentarnego PiS Ryszard Terlecki, były szef MON Antoni Macierewicz oraz europosłowie Joachim Brudziński i Beata Szydło.

Oprócz funkcjonariuszy Służby Ochrony Państwa oraz licznie zgromadzonych przed budynkiem dziennikarzy można było dostrzec także pilnujących porządku policjantów.

Kolejne rozmowy toczą się we wtorek, bierze w nich udział m.in. premier, prezes PiS oraz lider Porozumienia Jarosław Gowin. Kierownictwo PiS zbiera się ponownie w środę, a następnie w czwartek.  Politycy związani z partią rządzącą przyjeżdżają na Nowogrodzką i opuszczają ją nie tylko pod czujnym okiem Służby Ochrony Państwa, ale również policjantów.

Policja o działaniach przed siedzibą PiS

Zwróciliśmy się do Komendy Stołecznej Policji z pytaniami dotyczącymi przyczyn obecności funkcjonariuszy przy ul. Nowogrodzkiej. Chcieliśmy też wiedzieć, jak często policjanci pojawiają się w tym miejscu, czy ich obecność jest regularna i czy policja pilnuje bezpieczeństwa również w trakcie narad kierownictw innych ugrupowań.

"Funkcjonariusze Policji każdorazowo zabezpieczają miejsca przyległe do terenu, na którym przebywają przedstawiciele organów państwa, m.in. Premier RP, Ministrowie, niezależnie od usytuowania tych obiektów" - wyjaśnia w przesłanym redakcji Gazeta.pl oświadczeniu mł. asp. Karol Cebula z Komendy Rejonowej Policji Warszawa III.

"Nie potwierdzam regularnej obecności funkcjonariuszy Policji w miejscu, o które pyta Pan redaktor" - dodaje policjant. Funkcjonariusz nie odniósł się do pytania, jak często policja pojawia się przy ul. Nowogrodzkiej i czy ochrania również miejsca, w których odbywają się narady kierownictw innych partii.

Zobacz wideo Ryszard Czarnecki o powrocie Jarosława Kaczyńskiego do rządu (wypowiedź z czwartku)
Więcej o: