Pogoda na tydzień [28 września - 4 października]. Będzie sporo deszczu, ale weekend będzie słoneczny

Synoptycy prognozują, że w nadchodzącym tygodniu deszcz będzie padał dość często, ale będą także dni ciepłe i słoneczne. Pogoda w pierwszy październikowy weekend będzie sprzyjać aktywności na świeżym powietrzu.
Zobacz wideo Kto odpowiada za ekstremalne zjawiska pogodowe?

Pogoda na poniedziałek, wtorek i środę. Z dnia na dzień coraz słoneczniej

Instytut Meteorologii i Gospodarki Wodnej przewiduje, że nadchodzący poniedziałek będzie deszczowy. Tego dnia będzie padać w całej Polsce, choć w okolicach Gdańska, Bydgoszczy, Torunia i Rzeszowa odnotujemy także liczne przejaśnienia. Będzie także dość chłodno. Temperatura maksymalna w ciągu dnia będzie wahać się od 10 stopni w Opolu do 16 stopni w Szczecinie i Białymstoku.

We wtorek będzie nieco więcej słońca. IMGW prognozuje opady deszczu dla przeważającej części kraju, z wyjątkiem województw małopolskiego, świętokrzyskiego, podkarpackiego i lubelskiego. Pomimo zapowiadanego deszczu sporo przejaśnień zobaczą także mieszkańcy Śląska, Kujaw i Pomorza. Tego dnia termometry wskażą od 13 stopni w Suwałkach do 18 stopni w Gdańsku.

Na środę opady deszczu prognozuje się jedynie dla okolic Szczecina, Zielonej Góry, Poznania, Łodzi, Olsztyna i Suwałk. W pozostałej części kraju zachmurzenie będzie umiarkowane, a z widocznych na niebie chmur nie spadną żadne opady. Odnotujemy od 15 stopni w Suwałkach do 18 stopni we Wrocławiu, Katowicach i Krakowie. 

Pogoda na czwartek i piątek. Najpierw deszcz, potem poprawa pogody

Pierwszy dzień października przyniesie nam deszcz. Synoptycy prognozują, że będzie padać prawie w całej Polsce z wyjątkiem Śląska, Ziemi Lubuskiej i Pomorza Zachodniego. W tych regionach będzie dość słonecznie. Temperatura maksymalna w ciągu dnia wyniesie od 13 stopni w Olsztynie do 19 stopni w Szczecinie. 

W piątek wyraźnie się rozpogodzi. Tego dnia będzie padać tylko w województwach położonych przy wschodniej granicy kraju. W pozostałych regionach dużo słońca i brak opadów. Meteorolodzy prognozują, że termometry wskażą od 14 stopni w Białymstoku do 21 w Zielonej Górze.

Pogoda na sobotę i niedzielę. Pierwszy weekend października zapowiada się bardzo ładnie

W sobotę Polska podzieli się na dwie strefy pogodowe. Na południu i zachodzie będzie słonecznie, z kolei na północy i wschodzie będzie padał deszcz. Najwięcej przejaśnień odnotujemy w okolicach Kielc, Łodzi i Wrocławia. W najcieplejszym momencie dnia temperatura będzie wahać się od 16 stopni w Białymstoku do 22 stopni we Wrocławiu.

Niedziela będzie dość ciepłym i przyjemnym dniem. Synoptycy prognozują, że tego dnia nie będzie padać. Temperatura nieco wzrośnie - odnotujemy od 17 stopni w Białymstoku do 22 stopni w Zielonej Górze, Wrocławiu, Katowicach i Krakowie. 

Więcej o: