Pogoda na dziś - poniedziałek 28 września. Deszcz i chmury w przeważającej części kraju

Pogoda na dziś - poniedziałek 28 września. Synoptycy prognozują większe rozpogodzenia na wschodzie kraju. W pozostałych regionach będzie pochmurno i deszczowo.
Zobacz wideo Arktyka jest pełna bujnych lasów. Rosną jednak pod wodą

W poniedziałek spodziewany jest kolejny spadek temperatury. Dziś termometry pokażą od 13 do 17 stopni.

Temperatura. Najcieplej na Podkarpaciu i Mazowszu

Dziś najniższa temperatura czeka mieszkańców Katowic i Łodzi, gdzie będzie kolejno 13 i 14 stopni. Do 15 stopni pokażą termometry w województwach dolnośląskim, opolskim, świętokrzyskim i warmińsko-mazurskim. Jeden stopień więcej zapowiadany jest natomiast w Gdańsku, Bydgoszczy, Szczecinie, Poznaniu, Zielonej Górze, Krakowie, Lublinie i Białymstoku. Najwyższa temperatura, do 17 stopni, przewidywana jest w województwach podkarpackim i mazowieckim.

Pogoda na dziś - poniedziałek 28 września.Pogoda na dziś - poniedziałek 28 września. gazeta.pl

Opady. Synoptycy nie prognozują deszczu we wschodniej Polsce

Rano większe rozpogodzenia przewidywane są tylko w centralnej i południowo-zachodniej Polsce. Wieczorem więcej chmur zapowiadanych jest już w północnej i zachodniej części kraju. W poniedziałek deszcz prognozowany jest w województwach lubelskim, świętokrzyskim, podkarpackim, małopolskim, śląskim, dolnośląskim, wielkopolskim, lubuskim, kujawsko-pomorskim, zachodniopomorskim oraz w części Mazowsza. W nocy z poniedziałku na wtorek intensywne opady pojawią się na dodatek w południowo-wschodnich regionach. Na południu i wschodzie wiatr słaby, a na zachodzie, północy i w centrum może wiać umiarkowanie w porywach do 45 kilometrów na godzinę.

Chcesz wiedzieć więcej? Czytaj: pogoda.gazeta.pl.

Więcej o: