Pomorskie. O krok od tragedii. Koło oderwało się od ciężarówki, odbiło od drzewa i wpadło do auta

Do niecodziennej kolizji doszło na drodze wojewódzkiej nr 224 na wysokości Bolesławowa. Od ciężarówki oderwało się koło, które z kolei po odbiciu się od drzewa wpadło przez przednią szybę do środka przejeżdżającego samochodu. Kierowca osobówki na szczęście wyszedł z tego bez szwanku.

Niezwykle groźne, a jednocześnie szczęśliwie zakończone zdarzenie miało miejsce w środę około godziny 10. Siła uderzenia, z jaką odbite od drzewa koło wbiło się w drugi samochód była tak duża, że bez problemu przebiła przednią szybę.

Pomorskie. Olbrzymie szczęście kierowcy

Kierowca samochodu osobowego, który jechał za ciężarówką może mówić o wielkim szczęściu. Pomimo olbrzymiej siły uderzenia, mężczyzna wyszedł z fatalnego wypadku bez szwanku.

Na miejscu zdarzenia pojawiła się policja. Funkcjonariusze zakwalifikowali to zdarzenie jako kolizję drogową, natomiast stan techniczny ciężarówki nie wzbudzał żadnych zastrzeżeń.

Mężczyzna kierujący samochodem ciężarowym również nie doznał żadnych obrażeń. Badanie alkomatem obu kierowców wykazał, że byli trzeźwi.

Zobacz wideo Pod wpływem alkoholu zapomniała, że w Polsce obowiązuje ruch prawostronny. 42-latka usłyszy zarzuty
Więcej o: