Pomorskie. Policjanci znaleźli sprawców pożaru dwóch aut. To chłopcy w wieku 4 i 9 lat

Od wtorku policjanci szukali sprawców podpalenia dwóch samochodów osobowych w Tczewie. Ku zdziwieniu funkcjonariuszy za pożar aut odpowiadają dwaj chłopcy w wieku 4 i 9 lat.

Jak podaje RMF FM do pożaru doszło we wtorek 22 września. Spłonęły wtedy dwa samochody osobowe zaparkowane przy ulicy Ogrodowej w Tczewie w województwie pomorskim. Dwa dni później policjanci odkryli sprawców podpalenia.

Chłopcy w wieku 4 i 9 lat podpalili dwa auta. Straty wyceniono na 20 tysięcy złotych

Po przejrzeniu zdjęć z monitoringu funkcjonariusze odkryli, że podpalaczami są dzieci. Na zdjęciach dokładnie było widać ubiór chłopców. Dzięki temu policjantom udało się ustalić dokładną tożsamość sprawców.

Są nimi dwaj koledzy w wieku 4 i 9 lat. W obecności rodziców chłopcy przyznali, że do jednego z samochodów wrzucili maseczkę, którą wcześniej podpalili zapalniczką. Auto stanęło w płomieniach, a ogień objął także pojazd zaparkowany obok.

Jak informuje Dawid Krajewski z Komendy Powiatowej Policji w Tczewie starty wycenione zostały na 20 tysięcy złotych. Sprawą chłopców będzie musiał zająć się sąd rodzinny.

Zobacz wideo Strażak: Niskie pensje zagrażają bezpieczeństwu
Więcej o: