TOPR szuka 40-letniej turystki w Warszawy. Nieoficjalnie: Odwołała powrót z Zakopanego

40-letnia Joanna Felczak z Warszawy zaginęła w niedzielę 20 września. O poranku wyszła z jednego z zakopiańskich pensjonatów i słuch o niej zaginął. W akcji poszukiwawczej bierze udział 20 ratowników i pięć psów tropiących. Z powietrza wspiera ich śmigłowiec.

Z doniesień RMF FM wynika, że ratownicy TOPR przeszukali rejony Hali Gąsienicowej, Giewontu i Nosala oraz region od Krzyżnego do Świnicy, w tym również Orlą Perć. Do tej pory nie natrafiono na ślad zaginionej kobiety.

- Choć nie ma pewności, czy poszła w Tatry i co się dalej się wydarzyło, jednak pewne wskazówki podpowiadają, że mogła pójść w góry. Przez krótką chwilę jej telefon zalogował się w rejonie Hali Gąsienicowej. Zastanawiające jest jednak, dlaczego kobieta wyłączyła telefon i nie odbiera od nikogo połączeń - powiedział rzecznik zakopiańskiej policji Roman Wieczorek.

RMF FM informuje nieoficjalnie, że Joanna Felczak miała zarezerwowany bilet na kolejkę linową na Kasprowy Wierch na niedzielę rano, ale z niego nie skorzystała. Z ustaleń dziennikarzy wynika także, że jeszcze w sobotę 40-latka odwołała kurs, którym planowała wracać z Zakopanego. Nie wiadomo, dlaczego to zrobiłą. 

Zobacz wideo Czy wiesz, co zrobić, gdy zaginie ktoś bliski?

Zaginięcie 40-letniej Joanny Felczak. 40-latka cierpi na depresję 

O zaginięciu Joanny Felczak z Warszawy pisaliśmy w środę 23 września. O godzinie 8 rano w niedzielę 20 września 40-latka wyszła z Domu Wypoczynkowego Słoneczna przy ul. Karłowicza w Zakopanem i słuch o niej zaginął. Zabrała ze sobą plecak, portfel z dokumentami i telefon, ale rodzinie nie udało się z nią skontaktować. Kobieta zostawiła w hotelowym pokoju prawie wszystkie swoje rzeczy, w tym ubrania, które nosiła, idąc w góry. Sprawa jest niepokojąca m.in. dlatego, że zaginiona cierpi na depresję

W dniu zaginięcia Joanna Felczak była ubrana prawdopodobnie w ciemną dresową bluzę i ciemne spodnie. Może mieć ze sobą plecak koloru brązowego. 

Rysopis:

  • wzrost: ok. 175 cm
  • włosy: blond
  • oczy: niebieskie
  • szczupła budowa ciała.

Osoby, które wiedzą coś na temat miejsca pobytu Joanny Felczak, proszone są o kontakt z Komendą Powiatową Policji w Zakopanem pod numerem telefonu 47 83 47 400. W sprawie tej można dzwonić także na numer alarmowy 112. Informacje dotyczące Joanny Felczak można przekazać także organizacji Śladem Zaginionych, pisząc maila na adres slademzaginionych@onet.pl. Stowarzyszenie pozostaje w kontakcie z rodziną zaginionej.

Więcej o: