Lublin. Kontrowersje w sieci po publikacji zdjęć ślubnych. Para młoda z faszystowskimi symbolami

W sieci pojawiły się kontrowersyjne zdjęcia jednego ze ślubów, który odbył się w Lublinie. Widnieje na nich para młoda, pozująca przed transparentem z namalowanymi symbolami kojarzonymi z faszystami.

Sprawą kontrowersyjnych zdjęć z ceremonii ślubnej zajął się Ośrodek Monitorowania Zachowań Rasistowskich i Ksenofobicznych, który zamieścił na swoim profilu na Facebooku fotografie.

Lublin. Kontrowersje po publikacji zdjęć

Zdjęcia przedstawiają parę młodą i innych gości, ale także transparent opatrzony kontrowersyjnymi symbolami. Są to krzyż celtycki i falanga, czyli znaki związane z ugrupowaniami neofaszystowskimi.

Zamieszczona na transparencie falanga kojarzy się z przedwojennymi tradycjami faszystowskich ruchów nacjonalistycznych, natomiast krzyż celtycki to symbol norweskich nazistów, a następnie neonazistów.

Podjęte zostaną kroki prawne?

Zajmujący się tego typu i podobnymi sprawa Ośrodek Monitorowania Zachowań Rasistowskich i Ksenofobicznych zamieścił na Facebooku zdjęcia z podpisem, że "w sprawie tego ślubu nasza organizacja podejmie właściwe kroki prawne, sprawdzimy też, czy faszystowska symbolika eksponowana była w kościele".

Zdjęcia nie spodobały się również internautom, którzy otwarcie dali wyraz swojego niezadowolenia. "Dziadkowie się w grobach przewracają", "To chyba jakiś żart...", "Poziom poniżej dna" - brzmią niektóre z komentarzy.

Zobacz wideo 10-miesięczny chłopiec nie mógł złapać oddechu. Policjanci pobiegli na pomoc
Więcej o: