Zachodniopomorskie. Przyznał się do zabicia teściowej. Policja odkryła, że był w błędzie

70-latek z gminy Mirosławiec postanowił zabić swoją teściową. Mężczyzna był przekonany, że udusił ją paskiem od spodni, więc dobrowolnie zgłosił się na policję. Kiedy funkcjonariusze udali się na miejsce okazało się jednak, że kobieta wciąż żyje.

Dramatyczna sytuacja rozegrała się w gminie Mirosławiec (województwo zachodniopomorskie). Mężczyzna zaatakował swoją 84-letnią teściową w przydomowym pomieszczeniu gospodarczym, gdzie kobieta zamieszkiwała. Ataku dokonał przy użycia paska od spodni, którym próbował udusić kobietę.

Zachodniopomorskie. 70-latek chciał zabić swoją teściową. Grozi mu dożywocie

- Przekonany o tym, że zabił, następnie zgłosił się do jednostki policji – poinformowała Komenda Powiatowa Policji w Wałczu. Funkcjonariusze musieli potwierdzić, że do takiego zdarzenia rzeczywiście doszło, dlatego udali się na miejsce rzekomej zbrodni.

Po dotarciu na miejsce okazało się, że na ziemi leży kobieta, która przyciszonym głosem wzywała pomocy. 84-letnią kobietę natychmiast zabrano karetką pogotowia do szpitala w Wałczu.

Niedoszły morderca został tymczasowo aresztowany oraz usłyszał zarzut usiłowania zabójstwa. Grozi mu nawet kara dożywotniego pozbawienia wolności.

Zobacz wideo Częstochowska policja goniła 35-latka poszukiwanego listem gończym
Więcej o: