Śląskie. 39-latek miał znieważyć Andrzeja Dudę w sieci. Grożą mu trzy lata więzienia

Śląscy policjanci namierzyli 39-latka, mieszkańca powiatu rybnickiego, który na jednym z portali internetowych zamieścił wpis znieważający prezydenta Andrzeja Dudę. Mężczyźnie grożą nawet trzy lata więzienia.

Jak podała śląska policja, mężczyzna nie przebierał w słowach, publicznie kierując obelgi i wulgarne słowa w stosunku do Andrzeja Dudy. - Jego wypowiedź nie miała nic wspólnego z kulturalnym wyrażeniem swojej opinii i naruszała obowiązujące przepisy - piszą funkcjonariusze.

Śląskie. 39-latek odpowie za swój wpis

Śledczy z Biura do Walki z Cyberprzestępczością Komendy Głównej Policji natrafili na obraźliwy wpis i po dochodzeniu zatrzymali 39-latka. Mężczyzna został także objęty policyjnym dozorem.

Zatrzymany usłyszał zarzut z art. 135. par 2. Kodeksu karnego, który stanowi, że "kto publicznie znieważa Prezydenta Rzeczypospolitej Polskiej, podlega karze pozbawienia wolności do lat trzech".

- Chociaż hejt i przestępczość w sieci jest powszechnym zjawiskiem, warto zaznaczyć, każde działanie w internecie pozostawia ślad. Praktyka pokazuje, że nikt w cyberprzestrzeni nie jest anonimowy, a poczucie bezkarności osób łamiących prawo w sieci jest tylko pozorne - przypominają policjanci.

Zobacz wideo Busem wyprzedzał na przejściu dla pieszych. Potrącił trzy osoby