Łódź. Dewastował samochody, uszkodził tramwaj i kopnął dziewczynkę w twarz. 31-latek zatrzymany

Funkcjonariusze z Komendy Miejskiej Policji w Łodzi zatrzymali 31-letniego mężczyznę, który w nocy uszkodził 11 samochodów, powybijał szyby w budynkach, uszkodził tramwaj i dwukrotnie kopnął dziewczynkę w twarz. Grozi mu do 5 lat więzienia.

Policjanci z III Komisariatu KMP w Łodzi otrzymali zgłoszenie o agresywnym mężczyźnie w piątek 18 września około godz. 5 nad ranem. Idąc pieszo ulicami osiedla Retkinia najpierw uszkodził tramwaj linii 10, a następnie oddalił się w kierunku jednej z uliczek.

Łódź. Dewastował wszystko, co stanęło mu na drodze

Następnym celem 31-latka były szyby i lusterka samochodowe, w które uderzał kijem. Policjanci dysponowali rysopisem mężczyzny i ruszyli na jego poszukiwania. Podczas przejścia kolejnymi ulicami napotykali świadków i uszkodzone samochody.

Pierwszy z celów mężczyzny, czyli tramwaj miał uszkodzoną kabinę motorniczego i zerwane lusterko boczne. Niedługo później okazało się, że podejrzany zdewastował wejście do jednej z klatek schodowych, wybił okno w prywatnym mieszkaniu, uszkodził witryny dwóch sklepów, a także dwukrotnie kopnął w twarz dziewczynkę idącą do szkoły.

Agresja podczas zatrzymania

Po przepytaniu napotkanych świadków, policjanci podążyli drogą 31-latka i bardzo szybko natrafili na jego trop. Mężczyzna został zatrzymany w niedalekiej odległości od swojego miejsca zamieszkania.

31-latek podczas zatrzymania był agresywny, wskutek czego policjanci musieli użyć wobec niego siły fizycznej. Mężczyzna trafił do szpitala na obserwację. Straty jakie wyrządził opiewają na kwotę ponad 24 tysięcy złotych. Grozić mu może nawet do 5 lat pozbawienia wolności.

Zobacz wideo Pod wpływem alkoholu zapomniała, że w Polsce obowiązuje ruch prawostronny. 42-latka usłyszy zarzuty
Więcej o: