Kiedy spadnie śnieg? Pierwsze oznaki zimy pojawią się już w najbliższy weekend

Synoptycy prognozują, że na pierwsze tchnienie zimy możemy liczyć już w tym tygodniu. Temperatura w Sudetach i Karpatach spadnie poniżej zera, a zbocza pokryje pierwszy w tym sezonie śnieg.

Ostatnie tygodnie lata zaskoczyły wyjątkowo ciepłą pogodą. Jednak już 23 września rozpoczyna się kalendarzowa jesień. Do tego też dnia utrzyma się w Polsce ciepła i słoneczna atmosfera. Od czwartku pogoda będzie się stopniowo pogarszać. Synoptycy portalu twojapogoda.pl zapowiadają, że w weekend czeka nas pierwszy w tym roku śnieg.

Zobacz wideo Na narty w Polsce: pięć miejsc, w których poczujesz się jak w Alpach

Kiedy spadnie śnieg? W Sudetach i Karpatach temperatura spadnie poniżej zera

Już od czwartku pogoda w Sudetach i Karpatach będzie znacznie gorsza. Temperatura będzie stopniowo spadać, a na niebie pojawią się liczne zachmurzenia, które przyniosą ze sobą opady deszczu oraz burze. Synoptycy prognozują, że widoczność na szlakach górskich może się zmniejszyć do minimalnych poziomów. Turyści wybierający się na szlak powinni być szczególnie ostrożni. Błoto oraz śliskie kamienie mogą bardzo szybko doprowadzić do wypadku.

Jednak prawdziwa zima nadejdzie dopiero w weekend od 26 do 27 września. Temperatura w górach spadnie poniżej zera. Na zboczach gór pojawi się pierwszy w tym sezonie śnieg. Pokrywa białego puchu może mieć nawet kilka centymetrów. Ze względu na porywisty wiatr oraz opady śniegu, temperatura odczuwalna może wynieść nawet minus 10 stopni Celsjusza.

Pojawienie się śniegu w Sudetach i Karpatach nie będzie jednorazowym incydentem. Synoptycy portalu zapowiadają, że śnieg i mróz pozostaną na górskich szczytach również na przełomie września i października.

Więcej o: