Niedziele handlowe 2020. Czy sklepy będą dziś otwarte? [27 września]

Czy 27 września to niedziela handlowa? Gdzie bez problemu zrobimy zakupy? Kiedy wypada następna niedziela handlowa?

27 września 2020 nie jest niedzielą handlową. Nie oznacza to jednak, że nie da się w tym dniu zrobić najpilniejszych zakupów. Otwarte są małe sklepiki osiedlowe, gdzie właściciel może osobiście obsługiwać klientów, a także sklepy przy stacjach benzynowych, placówki pocztowe oraz sklepy zlokalizowane na dworcach. Zapomnieć można za to o zakupach w takich sklepach, jak Lidl czy Biedronka, czyli jak wynika z badań w najpopularniejszych wśród Polaków dyskontach. 

Niedziele handlowe 2020. Kiedy najbliższa niedziela handlowa?

Zgodnie z założeniami ustawy o ograniczeniu handlu w niedzielę w 2020 roku zakupy w niedzielę można zrobić tylko w siedem wybranych niedziel. W tym roku pozostały jeszcze dwie niedziele handlowe - będą one miały miejsce w grudniu w okresie przedświątecznym, kiedy w handlu da się bezsprzecznie zaobserwować zdecydowanie większe obroty niż w pozostałej części roku. Osobom, które lubią robić zakupy w niedzielę pozostaje uzbroić się w cierpliwość i czekać do grudnia.

Niedziel handlowe 2020Niedziel handlowe 2020 fot. AG

Zakupy w niedzielę a koronawirus. O czym trzeba pamiętać wybierając się na zakupy?

Wybierając się na zakupy zarówno w niedzielę, jak i pozostałe dni tygodnia warto pamiętać o obowiązujących w takich miejscach zasadach związanych z trwającą epidemią koronawirusa. W każdym sklepie należy mieć osłonięte usta i nos. Przy wejściu warto skorzystać z możliwości dezynfekcji rąk - większość punktów handlowych udostępnia odpowiednie środki dla swoich klientów. W miarę możliwości warto też samodzielnie zadbać o zachowanie dystansu społecznego, chociażby stojąc w kolejce do kasy. 

Zobacz też: Rekord zakażeń koronawirusem w Polsce. Współczynnik R na poziomie z lockdownu

Zobacz wideo Studio Biznes odc. 47
Więcej o: