Śmiertelny wypadek w Tatrach. Turysta spadł w przepaść ze Świnickiej Przełęczy

W Tatrach doszło do śmiertelnego wypadku - ze Świnickiej Przełęczy spadł w przepaść turysta. Na miejscu trwa akcja Tatrzańskiego Ochotniczego Pogotowia Ratunkowego. To już czwarty śmiertelny wypadek w Tatrach w ciągu ostatnich dwóch tygodni.

Jak przekazał ratownik TOPR Edward Lichota, o godzinie 12.40 ratownicy otrzymali informację od świadków wypadku, którzy widzieli upadek turysty w rejonie Przełęczy Świnickiej, położonej między Pośrednią Turnią a Świnicą. Na miejsce natychmiast skierowano śmigłowiec. Ratownicy po odnalezieniu turysty stwierdzili jego śmierć. Nie podano wieku mężczyzny, wiadomo jedynie, że spadł na stronę Hali Gąsienicowej.

Zobacz wideo Wał fenowy, niezwykłe zjawisko nad Tatrami

Śmiertelny wypadek w Tatrach. Nie żyje turysta, który spadł z Przełęczy Świnickiej

Poniedziałkowe zdarzenie to już czwarty śmiertelny wypadek w Tatrach w ciągu ostatnich dwóch tygodni. Ratownik Edward Lichota z TOPR na antenie TVP Info zaapelował o zachowanie ostrożności i wybieranie tras odpowiednich do umiejętności i sił.

Trzeba zaplanować wycieczkę, sprawdzić prognozę pogody, dostosować się do aktualnych warunków panujących w górach i prognozy pogody

- powiedział. Jak dodał, turyści udający się w góry muszą także pamiętać o zabraniu latarek, bo obecnie szybko zapada zmrok. Istotna jest również realna ocena własnej kondycji i ewentualna rezygnacja z długich wypraw w razie gorszego samopoczucia.

Tatrzańskie Ochotnicze Pogotowie Ratunkowe informuje, że od początku września górskie szlaki są oblegane przez turystów i bardzo zatłoczone. Sprzyja temu słoneczna i bezchmurna pogoda.

Więcej o: