Teresin. Pijana matka pojechała na zakupy ze swoim 2-letnim dzieckiem. Obywatelskie zatrzymanie

Pijana matka postanowiła pojechać na zakupy ze swoim synem. Jej obywatelskiego zatrzymania dokonał mieszkaniec Teresina w woj. mazowieckim. 35-latka usłyszała już zarzuty.

Do zdarzenia doszło w piątek 18 września. 35-latka postanowiła wybrać się autem na zakupy do pobliskiego marketu. Zabrała ze sobą swojego dwuletniego synka.

Zobacz wideo Pod wpływem alkoholu zapomniała, że w Polsce obowiązuje ruch prawostronny. 42-latka usłyszy zarzuty

Teresin. 35-latka pojechała z synem na zakupy. Miała 3,5 promila alkoholu

- Swoim wyglądem i zachowaniem zwróciła uwagę 29-letniego mężczyzny, który zaniepokojony wyszedł za kobietą ze sklepu i widział, że podczas otwierania drzwi, kobieta upuściła chłopca na kostkę parkingową - przekazała Komenda Powiatowa Policji w Sochaczewie.

Mężczyzna nie pozwolił jej odjechać. Dokonał obywatelskiego ujęcia nietrzeźwej i wezwał na miejsce policję. Funkcjonariusze przeprowadzili badanie alkomatem, które wykazało prawie 3,5 promila alkoholu w organizmie. Na miejsce wezwano ojca dziecka oraz lekarza, który na szczęście nie wykrył u 2-latka obrażeń.

Policjanci zatrzymali 35-latkę i doprowadzili do aresztu. Po wytrzeźwieniu kobieta usłyszała zarzuty dotyczące kierowania pojazdem w stanie nietrzeźwości oraz narażenia dziecka na utratę życia i zdrowia - przyznała się do winy.

Więcej o: