Olsztyn. Wypadek na torach kolejowych. Kilkunastoletni chłopiec walczy o życie

Na stacji kolejowej w Olsztynie doszło do tragicznego wypadku. Kilkunastoletni chłopiec został potrącony przez pociąg relacji Olsztyn-Działdowo. Pociąg nie zdążył się zatrzymać i ciągnął chłopca przez kilkanaście metrów. Chłopiec w ciężkim stanie trafił do szpitala.

Nieszczęśliwy wypadek miał miejsce w niedzielę 20 września na stacji Olsztyn Zachodni, na wysokości ul. Grunwaldzkiej. Około godziny 14., kilkunastoletni chłopiec przejeżdżał rowerem przez tory kolejowe. Chłopiec nie zdążył zjechać z torów i doszło do zderzenia.

Olsztyn. Kilkunastoletni chłopiec wpadł pod pociąg. W ciężkim stanie przewieziono go do szpitala

Radio Olsztyn podaje, że maszynista dostrzegł chłopca, ale miał zbyt mało czasu na zatrzymanie pociągu. Mężczyzna używał sygnałów dźwiękowych, aby ostrzec chłopca. Pomimo tego, nastolatek nie zszedł z torów kolejowych. Pociąg zatrzymał się dopiero kilkadziesiąt metrów od miejsca zderzenia.

W wyniku wypadku, chłopiec odniósł poważne obrażenia. Został przetransportowany do szpitala, gdzie lekarze walczą o jego życie. 60-letni maszynista kierujący pociągiem był trzeźwy. Wyjaśnieniem wszystkich okoliczności sprawy zajmuje się grupa dochodzeniowo-śledcza.

W momencie wypadku, w pociągu było dziewięciu pasażerów, którym zapewniono komunikację zastępczą. Pociągi w kierunku Olsztynka miały około 1,5 godzinne opóźnienie.

Zobacz wideo Olsztyn. Motocykl zderzył się z samochodem. Tym razem winny kierowca osobówki, który wymusił pierwszeństwo
Więcej o: