Kolejne utrudnienia na Zakopiance. Rusza remont odcinka w Skomielnej Białej

Generalna Dyrekcja Dróg Krajowych i Autostrad poinformowała, że w poniedziałek 21 września rozpocznie się remont odcinka drogi krajowej nr 28 w Skomielnej Białej, popularnie nazywanej Zakopianką. Przewidywane są spore utrudnienia.

Zarząd GDDKiA poinformował, że prace remontowe mogą spowodować sporo kłopotów w bezproblemowym przejechaniu drogi. Jako alternatywę organ podał przejazd "Starą Zakopianką".

GDDKiA ostrzega przed utrudnieniami. Alternatywą "stara Zakopianka"

Według opublikowanego na Twitterze komunikatu, prace na drodze krajowej nr 28 spowodują wprowadzenie ruchu wahadłowego na odcinku od węzła S7 do skrzyżowania ze Starą Zakopianką. GDDKiA sugeruje przemieszczanie się właśnie tą drogą.

Planowo prace remontowe mają się zakończyć do czwartku 24 września, natomiast w przyszły poniedziałek (28 września) mają się odbyć prace porządkowe. Koszt robót oszacowano na 400 tys. zł.

Remont na odcinku drogi od węzła Skomielna Biała do skrzyżowania z sygnalizacją świetlną jeszcze szczególnie oblegany w weekendy. Sygnalizacja ta w dniach 21-23 września będzie wyłączona.

Zobacz wideo Chwila nieuwagi i rowerzysta zderzył się czołowo z busem
Więcej o: