Zbiórka podpisów pod homofobicznym projektem ustawy w kaplicy Straży Granicznej. "Dochodzi do licznych profanacji"

W kaplicy Straży Granicznej w Nowym Sączu po ostatniej mszy zbierano podpisy pod projektem ustawy "Stop LGBT". Podobne zbiórki są prowadzone już w 175 parafiach w Polsce.

Zgodnie z sugestią Episkopatu Polski, kolejne parafie włączają się w akcję zbierania podpisów pod projektem "Stop LGBT" autorstwa Kai Godek. Z informacji podawanych przez działaczy Atlasu Nienawiści wynika, że obecnie podpisy zbiera 175 parafii i 1 urząd gminy (ogłoszenie duszpasterskie pojawiło się na stronie BIP urzędu).

Na początku września bp Artur Miziński, sekretarz generalny Episkopatu, rozesłał do biskupów diecezjalnych pismo ws. projektu Godek, w którym przypomniał, że zbiórka podpisów możliwa jest również na terenie kościołów. Poprosił też o "rozważenie ewentualności przychylnego podejścia do tej sprawy".  

"Celem jest zakazanie tzw. 'parad równości'"

Do miejsc, w których można składać podpisy pod homofobicznym projektem, dołączyła kaplica Karpackiego Oddziału Straży Granicznej. Na stronie oddziału, w zakładce "Kaplica Straży Granicznej" znalazła się informacja na temat mszy w Parafii Straży Granicznej pw. Miłosierdzia Bożego w niedzielę 20 września:

Dzisiaj po Mszy św. będą zbierane podpisy pod obywatelskim projektem ustawy "Stop LGBT", którego celem jest zakazanie tzw. "parad równości", podczas których dochodzi do licznych profanacji i walki z religią katolicką a propaguje się legalizację związków homoseksualnych oraz adopcję dzieci przez gejów i lesbijki.

Na dziewięć oddziałów Straży Granicznej, tylko Karpacki ma na swojej stronie wyszczególnioną swoją kaplicę i dotyczące jej aktualności.

W przysłanym do redakcji gazeta.pl oświadczeniu rzeczniczka prasowa Karpackiego Oddziału Straży Granicznej mjr Dorota Kądziołka napisała, że "Komendant Karpackiego Oddziału SG nie sprawuje nadzoru nad działalnością duszpasterską Kapelana z Parafii Straży Granicznej pw. Miłosierdzia Bożego w Nowym Sączu."

"Zgodnie z porozumieniem zawartym między Komendantem Głównym SG i Biskupem Polowym WP w sprawie organizacji i funkcjonowania katolickiego duszpasterstwa w Straży Granicznej, współdziałanie pomiędzy poszczególnymi podmiotami strony świeckiej i duchownej odbywa się na zasadzie współpracy" - czytamy w oświadczeniu.

Zobacz wideo Jaki krzyczy w PE: Wszystko, co nie jest lewicowe, jest uznawane za naruszanie praworządności. W Polsce nie ma żadnych stref anty-LGBT
Więcej o: