Niedziele handlowe 2020. Czy sklepy bd dzi otwarte? [20 wrzenia]

Czy 20 wrzenia to niedziela handlowa? Odpowied na to pytanie mona znale w ustawie o ograniczeniu handlu w niedziele i wita. Podpowiadamy, gdzie mona zrobi dzi zakupy.

20 września nie jest niedzielą handlową. Tego dnia zamknięte będą m.in. sklepy wielkopowierzchniowe takie jak Biedronka, Lidl czy Auchan, a także sklepy w galeriach handlowych. Nie oznacza to jednak, że nie będziemy mogli zrobić zakupów. W dni takie jak ten otwarte mogą być np. stacje benzynowe, punkty pocztowe, osiedlowe sklepiki (o ile w niedziele klientów obsługują właściciele) oraz sklepy znajdujące się na terenie dworców.

Niedziele handlowe 2020. Kiedy najbliższa niedziela z handlem?

W 2020 roku będzie łącznie siedem niedziel handlowych. Pięć z nich już za nami. Ostatnie dwie wypadną 13 i 20 grudnia, a więc w dwie niedziele przed Bożym Narodzeniem.

Kalendarz niedziel handlowych - 2020 rokKalendarz niedziel handlowych - 2020 rok Fot. Gazeta.pl

Zakupy w dobie pandemii. O jakich zasadach trzeba pamiętać?

Choć znaczna część ograniczeń związanych z epidemi koronawirusa została zniesiona, w dalszym ciągu musimy pamiętać o kilku zasadach obowiązujących w sklepach. We wszystkich publicznych przestrzeniach zamkniętych obowiązuje nakaz zasłaniania ust i nosa. Zalecana jest także dezynfekcja rąk lub noszenie rękawiczek ochronnych oraz zachowywanie dystansu w stosunku do innych osób. 

Zobacz wideo Dlaczego produkty dla kobiet są droższe? Różowy podatek