Pogoda na dziś - piątek 18 września. Dużo słońca i brak chmur w niemal całym kraju

Pogoda na dziś - piątek 18 września. Synoptycy prognozują, że w niemal całym kraju będzie panować pogodna i bezchmurna atmosfera. Maksymalna temperatura wyniesie 18 stopni Celsjusza.

W czwartek nastąpiło nagłe załamanie pogody. W całej Polsce panował silny wiatr oraz przelotne opady deszczu. W piątek dojdzie do rozpogodzenia. Synoptycy prognozują, że niewielkie zachmurzenia mogą pojawić się tylko w północno-zachodniej oraz południowo-wschodniej Polsce.

Zobacz wideo Globalne ocieplenie. "Pogoda zwariowała nie bez powodu. Mamy kryzys klimatyczny"

Temperatura. W całym kraju od 15 do 18 stopni

Na najwyższą temperaturę mogą liczyć mieszkańcy województwa kujawsko-pomorskiego oraz wielkopolskiego. Termometry pokażą tam 18 stopni Celsjusza. Niewiele chłodniej będzie w pasie ciągnącym się od województwa lubuskiego do województwa małopolskiego. Temperatura będzie się tam wahać w granicach 16-17 stopni. W pozostałej części kraju termometry pokażą podobną temperaturę. W Warszawie, Gdańsku, Olsztynie i Białymstoku będzie 17 stopni. Najniższa temperatura będzie w województwie podkarpackim. W tym regionie Polski prognozuje się 15 stopni Celsjusza.

Opady deszczu ominą Polskę. Lokalnie niewielkie zachmurzenia

W piątek w niemal całej Polsce będzie panowała bezchmurna pogoda. Niewielkie zachmurzenia pojawią się tylko w województwie zachodniopomorskim oraz lubelskim. Synoptycy nie prognozują opadów deszczu. Słaby lub umiarkowany wiatr będzie wiał w kierunku południa i południowego-wschodu.