Policjantka przeprowadziła kontrolę trzeźwości. Zbadała alkomatem pasażera zamiast kierowcy [WIDEO]

W sieci pojawił się film, na którym widać standardową kontrolę trzeźwości w jednym z aut. Kontrolująca policjantka nie zauważyła jednak, że podała alkomat pasażerowi - kierownica w samochodzie znajdowała się po prawej stronie.

Filmik nagrany przez drugiego z pasażerów pojazdu pojawił się w środę wieczorem na Twitterze. W bardzo szybkim tempie zyskał on olbrzymią popularność, czego dowodem są setki komentarzy.

Skontrolowała pasażera. Kierowca siedział obok

Na nagraniu widać, jak policjantka przedstawia się i podaje alkomat mężczyźnie siedzącemu na lewym przednim siedzeniu. Nie zauważa jednak, że jest on pasażerem. Samochód jest tzw. anglikiem, co oznacza, że kierownicę ma po prawej stronie.

Mężczyzna siedzący na miejscu pasażera uzyskał negatywny wynik, co oznacza, że był trzeźwy. Chwilę później policjantka pozwala jechać dalej i życzy miłego dnia.

"Rutyna wyłączyła kobiecie myślenie. Komu się nie zdarzyło? Co nie zmienia faktu, że w tego rodzaju pracy skutki mogą być dużo gorsze niż tylko pośmiewisko w necie" - komentuje jedna z internautek.

Zobacz wideo Pościg ulicami Włocławka. Białe BMW, uciekając przed policją, przekraczało prędkość i jechało pod prąd
Więcej o: