Wypadki na pasach. W Raciborzu potrącone nastolatki, w Mysłowicach mężczyzna idący z wózkiem

W ostatnich dniach śląscy policjanci odnotowali dwa przypadki potrącenia na oznakowanych przejściach dla pieszych. Na szczęście nie zakończyły się one śmiercią pieszych, jednak funkcjonariusze wystosowali apel o zachowanie jak największej ostrożności.

Śląska Policja przypomina, że wyprzedzanie w rejonie przejść dla pieszych czy też omijanie pojazdu, który już się zatrzymał przejściem mogą być tragiczne w skutkach. Dodając do tego dużą prędkość, finał spotkania z człowiekiem jest oczywisty. W miniony weekend dwukrotnie doszło do tego typu sytuacji.

Śląsk. Policja przestrzega przed zbyt szybką jazdą

Na jednym z przejść dla pieszych w Mysłowicach kierowca samochodu osobowego potrącił mężczyznę idącego z wózkiem dziecięcym, w którym znajdowało się niespełna roczne niemowlę. Na szczęście nikomu nic się nie stało.

Do podobnego zdarzenia doszło w weekend w Raciborzu. Kierowca samochodu dostawczego, omijając inny pojazd, który zatrzymał się przed przejściem dla pieszych, potrącił trzy dziewczyny w wieku 15 i 16 lat. Nastolatki trafiły do szpitala.

W związku z tymi wypadkami funkcjonariusze przypomnieli, że poważne urazy głowy, połamane kończyny, obrażenia narządów wewnętrznych i długa rehabilitacja to najłagodniejszy scenariusz takich wypadków. 

Zobacz wideo Wypadek w Raciborzu
Więcej o: