Skarżysko-Kamienna. Kłótnia o kobietę podczas libacji. Pobił znajomego metalową rurką

35-letni mieszkaniec Skarżyska-Kamiennej spędzi najbliższe 3 miesiące w areszcie po tym, jak według śledczych miał pobić metalową rurką swojego 41-letniego znajomego. Docelowo grozi mu nawet dożywocie.

Do zdarzenia doszło w sobotni wieczór w jednym z mieszkań w Skarżysku-Kamiennej. Nieprzytomnego 41-latka znalazła jego siostra. Obrażenia na jego ciele wskazywały, że mógł zostać dotkliwie pobity - podaje Świętokrzyska Policja.

Skarżysko-Kamienna. Dotkliwie pobił znajomego rurką

Przybyli na miejsce policjanci ustalili, że pokrzywdzony tego dnia spożywał alkohol z 35-letnim znajomym i 41-letnią kobietą. Oboje trafili na przesłuchanie i oboje byli nietrzeźwi - mężczyzna miał we krwi 3 promile alkoholu, zaś jego znajoma o pół promila więcej.

Po wytrzeźwieniu wyjawili oni, że powodem kłótni, do której doszło podczas alkoholowej libacji było niewłaściwe zachowanie pokrzywdzonego wobec 41-latki. Sprawca zadał wówczas koledze ciosy metalową rurką, a następnie wraz ze znajomą opuścili mieszkanie. Poszkodowany został zabrany do szpitala, a lekarze określają jego stan jako krytyczny.

Posiadający bogatą kartotekę policyjną 35-latek usłyszał zarzut usiłowania zabójstwa i trafił do Sądu Rejonowego w Skarżysku-Kamiennej, gdzie orzeczono wobec niego środek zapobiegawczy w postaci tymczasowego aresztowania na 3 miesiące. Finalnie grozić mu może nawet dożywocie.

Zobacz wideo Lubuskie. Kierowca osobówki wyprzedzał inne samochody jadąc po chodniku
Więcej o: