Legnica. Napadła na sklep z ręcznym miotaczem gazu. 29-latka trafiła w ręce policji

29-latka, która w Legnicy wspólnie z drugą osobą dokonała dwóch rozbojów została zatrzymana. W czasie jednego z nich, kobieta użyła ręcznego miotacza gazu, aby zastraszyć ekspedientkę sklepu. W wyniku rozboju zabrała... kilkanaście paczek papierosów.

Prokurator Rejonowy w Legnicy (woj. dolnośląskie) zastosował wobec 29-letniej kobiety środek zapobiegawczy w postaci policyjnego dozoru. Kobieta podejrzana jest o dokonanie dwóch rozbojów oraz paserstwo. Za popełnione czyny grozi jej nawet 12 lat pozbawienia wolności.

Zobacz wideo Rolnicy w Warszawie protestują przeciwko tzw. piątce dla zwierząt Kaczyńskiego

Legnica. Rozbój z ręcznym miotaczem gazu. Policja zatrzymała 29-latkę

Pierwszego rozboju dokonano w jednym z legnickich sklepów. Kobieta wraz ze swoim partnerem sterroryzowała ekspedientkę ręcznym miotaczem gazu, po czym zamknęła ją w sklepowym magazynie. Przestępstwa dokonano tylko po to, aby ukraść kilkanaście paczek papierosów.

Kolejną ofiarą kobiety oraz jej partnera stała się 70-letnia mieszkanka Legnicy. Kobieta została dotkliwie pobita, ponieważ nie chciała oddać złodziejom swojej torebki. W środku znajdowało się 600 zł oraz jej rzeczy osobiste.

Komenda Miejska Policji w Legnicy ustaliła, że kobieta nie ograniczała swojej działalności do rozboju. Trudniła się również sprzedażą kradzionych kosmetyków. - Podczas przeszukania w jej mieszkaniu ujawniono telefon komórkowy oraz artykuły drogeryjne utracone w wyniku włamania do samochodu. Zatrzymana posiadała przy sobie również środki psychotropowe w postaci dwóch tabletek ecstasy – przekazała policja.

Więcej o: