Tarnów. Nie zmieścił się pod wiaduktem. Kierowca miał 6 promili alkoholu we krwi

Ponad sześć promili alkoholu - taką wartość wskazał alkomat po badaniu 31-letniego kierowcy z powiatu tarnowskiego, który w ostatni piątek spowodował kolizję w Tarnowie. Mężczyzna od kilku lat ma cofnięte uprawnienia do kierowania pojazdami.

Komenda Miejska Policji w Tarnowie poinformowała, że do wypadku z udziałem nietrzeźwego kierowcy doszło w piątek około godz. 8. Funkcjonariusze otrzymali wówczas zgłoszenie o kolizji, do której doszło na krętym odcinku ulicy Tuchowskiej.

Tarnów. 6 promili alkoholu we krwi. Sprawą zajmie się sąd

Jak się okazało, kierowca chciał przejechać pod wiaduktem. Manewr się nie udał - mężczyzna uderzył w bariery, następnie w betonową podporę konstrukcji, po czym w jadący z przeciwnego kierunku samochód.

Policjanci, którzy pojawili się na miejscu zdarzenia byli zaskoczeni wynikiem badania alkomatem. Urządzenie wykazało, że kierowca ma 6 promili alkoholu. Kilka godzin później przeprowadzono kolejne badanie, które tym razem wykazało nieco ponad 3 promile.

Po sprawdzeniu danych osobowych 31-latka okazało się, że miał on zarządzony zakaz prowadzenia pojazdów od 2017 do 2021 roku. Jego sprawą zajmie się teraz sąd.

Kolejny przypadek jazdy po alkoholu

Niedługo później, w nocy z soboty na niedzielę na ulicach Tarnowa doszło do kolejnej kolizji, której przyczyną był alkohol. Kierowca jadący trasą do miejscowości Ładna zjechał na przeciwległy pas ruchu i otarł się o bok zestawu samochodu ciężarowego, po czym czołowo zderzył się z samochodem osobowym.

Jak się później okazało, kierowca był pijany. Badanie alkomatem na miejscu zdarzenia wykazało, że miał ponad 4 promile alkoholu we krwi. Na szczęście w wyniku wypadku nikt nie został ranny.

Zobacz wideo Lubuskie. Kierowca osobówki wyprzedzał inne samochody jadąc po chodniku
Więcej o: