Pogoda na dziś - czwartek 17 września. Spadek temperatury i silny wiatr, a na południu także burze

Pogoda na dziś - czwartek 17 września. W porównaniu do bardzo ciepłych ostatnich dni w czwartek spodziewany jest znaczny spadek temperatury. Termometry pokażą dziś średnio o 10 stopni mniej niż w środę.
Zobacz wideo O co chodzi z ciśnieniem atmosferycznym?

W czwartek meteorolodzy prognozują więcej chmur. Wraz z nimi należy spodziewać się także opadów deszczu.

Temperatura. Dziś od 14 do 17 stopni

Najcieplejszy dzień zapowiadany jest dziś dla województwa dolnośląskiego, opolskiego i małopolskiego, gdzie będzie do 17 stopni. Jeden stopień mniej przewidywany jest w Zielonej Górze, Poznaniu, Katowicach, Kielcach i Lublinie. 15 stopni pokażą termometry w województwach podlaskim, mazowieckim, łódzkim i kujawsko-pomorskim. Najzimniej będzie na północy kraju. W Szczecinie, Gdańsku i Olsztynie prognozowanych jest 14 stopni.

Pogoda na dziś - czwartek 17 wrześniaPogoda na dziś - czwartek 17 września gazeta.pl

Opady. Na południu pojawią się burze

Rano największe zachmurzenie - umiarkowane i duże, zapowiadane jest w północnej i zachodniej Polsce. Z czasem front zacznie przesuwać się na południe, centrum i wschód kraju. Opady deszczu spodziewane są w województwach zachodniopomorskim, pomorskim, warmińsko-mazurskim, kujawsko-pomorskim, podlaskim, dolnośląskim i łódzkim. Burze mogą pojawić się natomiast w województwach śląskim, małopolskim, świętokrzyskim, podkarpackim i lubelskim. Na południu deszcz może padać przez całą noc. Wiatr będzie umiarkowany i silny, w porywach od 40 do 60 kilometrów na godzinę.

Chcesz wiedzieć więcej? Czytaj: pogoda.gazeta.pl.

Więcej o: