Śląskie. Zatrzymanie po mszy świętej. 44-latek był poszukiwany listem gończym

Jeden z sosnowieckich policjantów w czasie wolnym od służby zauważył w kościele mężczyznę poszukiwanego listem gończym. Funkcjonariusz ujął 44-latka, który był poszukiwany listem gończym wskutek pobicia ze skutkiem śmiertelnym.

Sosnowiecka komenda przekazała, że policjant brał udział w niedzielnej mszy w jednym z kościołów w Sosnowcu. Wśród zgromadzonych osób zauważył mężczyznę, którego rozpoznał jako poszukiwanego listem gończym.

Śląskie. Zatrzymany nie stawiał oporu

Funkcjonariusz nie chciał stworzyć zagrożenia dla pozostałych uczestników mszy i zakłócać jej przebiegu. Poprosił więc dyskretnie innych policjantów, którzy przybyli na miejsce, aby udzielili mu wsparcia.

Po zakończonej mszy 44-latek został zatrzymany. Mężczyzna nie stawiał oporu, dlatego nie wzbudziło to większego zainteresowania wśród innych uczestników uroczystości.

List gończy za 44-latkiem w sprawie 3-letniego pozbawienia wolności został wystawiony przez Sąd Okręgowy w Katowicach. Mężczyzna został osadzony w areszcie, a docelowo trafi do zakładu penitencjarnego.

Zobacz wideo Lubuskie. Kierowca osobówki wyprzedzał inne samochody jadąc po chodniku
Więcej o: