Lubuskie. Wyprzedzał samochody jadąc po chodniku: Brak zdrowego rozsądku i nieodpowiedzialność

Policjanci udostępnili nagranie, na którym widać kierowcę jadącego osobówką po chodniku. Funkcjonariusze zajmują się już sprawą i apelują do uczestników ruchu drogowego o zachowanie zdrowego rozsądku.

Do zdarzenia opisanego w komunikacie policji doszło na ulicy Żwirowej w Gorzowie Wielkopolskim. Na policję trafiło nagranie zarejestrowane przez kamerkę samochodową innego kierowcy.

Zobacz wideo Lubuskie. Kierowca osobówki wyprzedzał inne samochody jadąc po chodniku

Gorzów Wielkopolski. Samochód osobowy jedzie po chodniku, by wyminąć inne pojazdy

Na filmiku widać, jak kierowca osobówki wjeżdża na chodnik, by wyminąć prawidłowo jadące przed nim auta. Sprawą zajmują się już eksperci z ruchu drogowego, którzy analizują dostarczone nagranie. Funkcjonariusze podkreślają, że kierowca wykazał się nie tylko niecierpliwością, ale też brakiem zdrowego rozsądku i skrajną nieodpowiedzialnością. 

"W sytuacji, którą obrazuje nam nagranie ciężko o jakieś rozsądne wytłumaczenie. Kierujący ten mógł doprowadzić przecież do tragedii. Dlatego tak ważne jest, aby docierać do takich osób i wyciągać wobec nich konsekwencje. Duża w tym zasługa społeczeństwa, która jest poważnym sojusznikiem Policji w walce z drogowym piractwem. Wspólna troska poparta realnymi działaniami z pewnością poprawi bezpieczeństwo na naszych arteriach komunikacyjnych" - napisano w komunikacie na stronie lubuskiej policji.

Więcej o: