Szczytno. 24-latka po amfetaminie zostawiła swoje dzieci pod opieką pijanego mężczyzny

Policjanci ze Szczytna otrzymali zgłoszenie od pracownic MOPS-u w sprawie nietrzeźwego mężczyzny, który sprawował opiekę nad małoletnimi dziećmi. Pod jego nadzorem znajdowała się piątka dzieci w wieku od 1,5 roku do 16 lat.

Do tego zdarzenia doszło w piątek 11 września. Po godzinie 12 z oficerem dyżurnym komendy w Szczytnie w województwie warmińsko-mazurskim skontaktowały się pracownice Miejskiego Ośrodka Pomocy Społecznej. W jednym z domów na terenie miasta nietrzeźwy mężczyzna miał sprawować opiekę nad trójką dzieci i dwójką nastolatków.

Szczytno. 51-latek pod wpływem alkoholu opiekował się małoletnimi dziećmi 

Na miejsce wysłani zostali funkcjonariusze z referatu patrolowo-interwencyjnego. Po przyjeździe na miejsce 51-latek został poddany badaniu alkomatem. Okazało się, że miał blisko 1,5 promila alkoholu w organizmie. Poza nim w mieszkaniu znajdowały się dzieci w wieku 1,5, 3,5 oraz 5 lat, a także dwójka nastolatków w wieku 15 i 16 lat.

W trakcie interwencji na miejscu zjawiła się matka trójki najmłodszych dzieci. Na widok policjantów 24-latka zaczęła zachowywać się nerwowo. Kobieta była trzeźwa, ale policjanci zdecydowali się przeprowadzić test na obecność środków odurzających. Okazało się, że matka dzieci była pod wpływem amfetaminy. Policjanci z pracownicami MOPS podjęli decyzję o zapewnieniu małoletnim opieki. Dzieci przekazano do rodziny zastępczej.

24-latka może usłyszeć zarzut pozostawienia dzieci pod opieką nietrzeźwego opiekuna. "Zgodnie z art. 106 Kodeksu wykroczeń, kto, mając obowiązek opieki lub nadzoru nad małoletnim do lat 7 albo nad inną osobą niezdolną rozpoznać lub obronić się przed niebezpieczeństwem, dopuszcza do jej przebywania w okolicznościach niebezpiecznych dla zdrowia człowieka, podlega karze grzywny albo karze nagany" - napisano w komunikacie policji.

Zobacz wideo Co robić, gdy jesteś świadkiem przemocy wobec dzieci?
Więcej o: