Tarnowskie Góry. Pijany 27-latek usnął na torach. Przejechała po nim kolejka wąskotorowa

Do groźnego wypadku doszło na wysokości zalewu Nakło-Chechło w Tarnowskich Górach. Leżący przy torowisku pijany 27-latek został potrącony przez kolejkę wąskotorową. Mężczyzna z poważnymi obrażeniami został zabrany do szpitala.

W niedzielne przedpołudnie jako pierwszy leżącego przy torach mężczyznę zauważył sprawdzający stan torowiska obserwator. Natychmiast poinformował o tym 28-letniego maszynistę, który rozpoczął hamowanie - informuje Śląska Policja.

Tarnowskie Góry. Zasnął na torowisku. Nie usłyszał kolejki

Pomimo szybkiej reakcji, maszynista nie zdążył wyhamować przed 27-latkiem. Mężczyzna z ciężkimi obrażeniami trafił do szpitala. Prowadzący sprawę policjanci ustalili, że poszkodowanym był mieszkaniec Rudy Śląskiej, który w momencie wypadku miał 2,5 promila alkoholu we krwi.

Tarnogórscy śledczy rozpoczęli ustalanie dokładnego przebiegu zdarzenia. Na ten moment ustalono, że nietrzeźwy 27-latek najprawdopodobniej zasnął przy torowisku i dlatego nie usłyszał nadjeżdżającej kolejki.

Funkcjonariusze przy okazji wypadku przypomnieli o zasadach bezpieczeństwa, jakie obowiązują na torowiskach. - Nie należy poruszać się po torowisku, licząc na to, że „może zdąży się" przed pociągiem. Droga hamowania pociągu jest blisko 13 razy dłuższa od drogi hamowania samochodu. Nierozważne zachowanie kierujących i pieszych na torowisku może mieć tragiczne skutki - wskazują.

Zobacz wideo Częstochowa. Kobieta podpaliła parasol ogrodowy. Szuka jej policja