Zakopane. Wierni Kościoła katolickiego przepraszali Boga za flagę LGBT na krzyżu na Giewoncie

W kościołach w Zakopanem i Kościelisku odbyły się nabożeństwa przebłagalne "za bluźnierstwa i znieważenie Krzyża na Giewoncie przez powieszenie flagi LGBT". Duchowni wzywali do obrony krzyża i przeciwstawianiu się "ideologii gender".

W poniedziałek 14 września o godzinie 15 rozbrzmiał głos dzwonów wszystkich kościołów w Zakopanem i Kościelisku. W taki sposób rozpoczęło się nabożeństwo z okazji święta Podwyższenia Krzyża Świętego, w czasie którego wierni błagali o przebaczenie "za bluźnierstwa i znieważenie Krzyża na Giewoncie przez powieszenie flagi LGBT".

Zakopane. Z ambony czytano słowa Jana Pawła II. "Brońcie krzyża Nie wstydźcie się tego krzyża"

Podczas nabożeństwa przebłagalnego w Sanktuarium Najświętszej Rodziny w Zakopanem ks. dziekan Bogusław Filipiak odczytał słowa Jana Pawła II, które wypowiedział pod Wielką Krokwią w 1997 roku:

Brońcie krzyża. Ojcowie wasi na szczycie Giewontu postawili krzyż. Ten krzyż tam stoi i trwa. Jest niemym, ale wymownym świadkiem naszych czasów. Nie wstydźcie się tego krzyża. Starajcie się na co dzień podejmować krzyż i odpowiadać na miłość Chrystusa. Brońcie krzyża. Nie pozwólmy, aby imię Boże było obrażane w waszych sercach, w życiu społecznym czy rodzinnym

Duchowny powoływał się także na stanowisko papieża Franciszka wobec osób LGBT, mówiąc, że biskup Kościoła Rzymskiego "wyciąga do nich życzliwie rękę, wyraża zrozumienie dla skłonności, ale jednocześnie nie unika jasnego przedstawienia stanowiska Kościoła dla ideologii gender oraz praktyk przeciwnych naturze i godności człowieka". Jednocześnie przytaczał stanowisko Konferencji Episkopatu Polski, mówiąc, że agresja wobec osób LGBT jest niedopuszczalna, ale także, że "należy szanować prawa innych członków społeczności, a zwłaszcza ich uczucia religijne i zasady moralne" - pisze portal 24tp.pl

Zobacz wideo PiS kontra LGBT. Wypowiedzi polityków krzywdzą mniejszości

Flaga i plakat wyborczy na krzyżu na Giewoncie

Flaga LGBT zawisła na krzyżu na Giewoncie o wschodzie słońca 14 sierpnia br. Z doniesień portalu Tatromaniak wynikało, że powiesiły ją dwie kobiety i mężczyzna, jednak tęczowa chorągiew szybko została zdjęta przez innych turystów. Wcześniej na krzyżu na Giewoncie zawisł plakat wyborczy Andrzeja Dudy, o czym informowaliśmy 9 lipca. Baner zniknął z krzyża tego samego dnia, w którym go zawieszono.

Więcej o: