Nowa Sól. Mężczyzna przyniósł na komendę ptasznika, który uciekł mu kilka miesięcy wcześniej

Policjanci z Komendy Powiatowej Policji w Nowej Soli mieli do czynienia z nietypową interwencją. Właściciel ptasznika tygrysiego przyniósł na komisariat pająka, który uciekł mu kilka miesięcy wcześniej.

Mężczyzna zjawił się na komendzie w Nowej Soli w województwie lubuskim w sobotę 12 września po godzinie 13. Przyniósł ze sobą nietypowe zwierzę - ptasznika tygrysiego, który był zamknięty w słoiku.

Lubuskie. Przyniósł na komendę Słodką Suzi. Myślał, że ptasznik uciekł mu na dobre

Mężczyzna wyjaśnił, że kilka miesięcy wcześniej pająk uciekł mu z domowego terrarium. Właściciel Słodkiej Suzi był przekonany, że "włochaty przyjaciel" już nie wróci. Pewnego dnia mężczyzna zauważył odwłok pająka w wannie.

Właściciel postanowił jednak rozstać się ze swoim zwierzęciem, dlatego przyniósł go na komendę. Zwierzę całe i zdrowe zostało przekazane specjalistom. Funkcjonariusze natomiast badają okoliczności tego zdarzenia.

Ptasznik tygrysi to popularny w Polsce gatunek, który trzymany jest przez właścicieli w domowych terrariach. Jad tego pająka nie jest niebezpieczny dla człowieka - powoduje jednak ból i częściowe odrętwienie. Ptaszniki rzadko decydują się na ugryzienie - zwykle uderzają przednimi kończynami lub ratują się ucieczką. Jest to gatunek bardzo dynamiczny i szybki, a pająki te często próbują uciekać.

Zobacz wideo Koszmar arachnofobów. Niebo zasnute setkami pająków
Więcej o: